Вшанування Найбільшої Святині Граду Діви

  • Бог справді любить наше місто. У цьому переконуєшся, гортаючи сторінки історії.  Майже три століття Станиславів був відомий як Град Діви – відпустове місто, віддане під опіку Матері Божої. Мало місто свою святиню – чудотворну ікону Матері Божої Ласкавої Станиславівської, через яку Божою волею здійснювалося зцілення недужих. У кінці травня 1937 року у Станиславові відбулася урочиста коронація чудотворного образу, яка стала однією з найвизначніших духовних подій міжвоєнної Європи.

    У радянські часи, після Другої світової війни, ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської таємно була вивезена вірянами у польський Гданськ і таким чином врятована від знищення войовничими атеїстами. Про минулу відпустову славу міста не можна було й згадати.

    І тільки в 2010 році стараннями о. Володимира Вінтоніва чудесна ікона повернулася додому у вигляді освяченої точної копії, створеної художником Валерієм Твердохлібом. І ось уже в церкві св. Івана Хрестителя на вул. Микитинецькій відбуваються чудесні випадки зцілення хворих, які моляться до Матері Божої Ласкавої Станиславівської. За чотири роки зафіксовано біля 50 чудес духовного та тілесного зцілення, допомагає Матір Божа й у вирішенні складних життєвих проблем.

    Справді сенсаційним стало чудо зцілення 18-річного Ярослава Германа, який з необережності прострілив собі голову. До і після операції юнак  перебував у комі, лікарі не давали батькам обнадійливих прогнозів. Але через 15 хвилин після молитви та єлеопомазання, здійснених о. Володимиром Вінтонівим, Ярослав вийшов із коми, стан його здоров’я почав стрімко покращуватися. Хлопець не розлучається з образком Матері Божої Ласкавої Станиславівської. Згодіться, таке чудесне зцілення можна порівняти з воскресінням!

    А тому справжнім святом для віруючих став перший відпуст до копії чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської, який відбувся 24-25 травня у церкві Івана Хрестителя. Паломники прибули не тільки з області, але й з усієї України – навіть з такої, здавалося б, далекої Сумської області.

    У перший день відпусту сімома священиками УГКЦ  була здійснена Свята Тайна Соборування – одна з найсильніших у церкві молитов за духовне та тілесне зцілення і єлеопомазання. Потім відбувся концерт релігійної пісні. Порадували слухачів молоді виконавці – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, студенти Інституту мистецтв ПНУ ім. Василя Стефаника Вікторія Ватащук та Микола Дутчак. А отці Василь Чорній та Олексій Саранчук співали про Бога, Україну, матір.

    На другий день відпусту, 25 травня, була проведена Урочиста літургія. 

    Навіть погода сприяла святкуванню. Богослужіння здійснювалося на церковному обійсті, розташованому в мальовничій місцині на березі Бистриці.

    У цій церкві раді не тільки дорослим, але й дітям, для яких о. Володимир Вінтонів обладнав дитячий майданчик.

    Слава відпустового міста повертається до Івано-Франківська. Матір Божа Ласкава Станиславівська чекає на вірян.

     Наталія ХРАБАТИН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!