Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар ПАВЛІВ продовжує ділитися секретами свого успіху. У попередньому номері ви дізнались про таку вправу, як розведення рук з гантелями лежачи. Сьогодні ж ми поговоримо про жим гантелей лежачи на горизонтальній лаві.
При виконанні цієї вправи прокачується середина, низ, а також верх грудей. Це одна з найкращих вправ для нарощування маси і сили грудей.
Жими на лавці лежачи можна робити як зі штангою, так і з гантелями. Після того, як ви взяли гантелі на витягнуті руки, техніка їх жиму мало чим буде відрізнятися від техніки жиму штанги.
Проте у жимі гантелей лежачи є чимало переваг. По-перше, зараз жими гантелей мало хто виконує, а жими штанги, навпаки, дуже популярні. “Непопулярність” жиму гантелей може стати вам у пригоді. Якщо ви маєте правильно підібрані для вас гантелі, то в переповненому людьми тренажерному залі можете не займати чергу, щоб виконати жим лежачи зі штангою, а просто перейти до виконання жиму гантелей.
По-друге, для виконання жиму гантелей лежачи не вимагається силова рама або інші засоби безпеки. Крім того, наявність помічника не є обов’язковою.
По-третє, є люди, які з певних причин, пов’язаних з особливостями своєї статури, не можуть виконувати жим штанги – в такому разі вони можуть зайнятися жимом гантелей.
Але у жимі гантелей лежачи є і кілька недоліків. По-перше, досить складно лягти на лавку і встати з неї із двома важкими гантелями в руках. Для цього потрібен, як мінімум, один помічник. Інакше і травмуватися недовго.
По-друге, займаючись з гантелями, ви більше ризикуєте розтягнути м’язи, ніж займаючись зі штангою. По-третє, якщо під час сету ви втратите контроль над однією з гантелей або відразу над двома, то може статися серйозна травма (не кажучи вже про пошкодження підлоги й устаткування).
Будьте обережні, беручись до жиму гантелей лежачи. Навчіться зберігати контроль над гантелями, перш ніж почати інтенсивну роботу з прогресивними вагами.
Техніка виконання жиму гантелей лежачи
– Сядьте на край лавки, тримаючи гантелі вертикально на стегнах біля торса. Ви повинні переконатися, що тримаєте гантелі рівно по центру.
– Зберігаючи руки зігнутими в ліктях, притисніть підборіддя до грудей. Тримаючи передпліччя вертикально, починайте жати.
– Вижимайте гантелі по такій самій траєкторії, як жмете штангу: нижня позиція така ж, як і при жимі штанги. Гантелі мають рухатися однаково. Вони не повинні розходитись у боки. Одна рука не має випереджати іншу.
– Відстань між вашими руками повинна бути приблизно такою ж, як і при жимі штанги лежачи. Не слід виконувати жими гантелей занадто широким хватом, намагаючись опустити руки якнайнижче в нижній точці амплітуди. Опускайте руки вниз не нижче, ніж ви це робите при жимі штанги лежачи.
– На декількох перших тренуваннях використовуйте гантелі легкої ваги і не доходьте у повтореннях до “повної відмови”. Почекайте, поки навчитеся зберігати повний контроль над гантелями. Лише після цього ви зможете викладатися у вправі повністю.
– Помічник повинен забрати від вас гантелі в кінці сету.
Рекомендую виконувати вправу «жим гантелей лежачи» у 3-5 підходів по 10-15 повторень у кожному.
Тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!
Шановні читачі, ви також можете поставити будь-яке запитання Назару Павліву, надіславши його нам за адресою: editor@gk-press.if.ua.