Протягом однієї доби правоохоронці виявили та припинили незаконну діяльність п’яти закладів, в яких надавались послуги у сфері грального бізнесу, а в навіть більше – відвідувачів закладу пригощали фальсифікованими алкогольними напоями.
Під приціл працівників підрозділу Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області одночасно потрапили п’ять залів, які функціонували у різних містах області, а саме: у Калуші, Надвірній та Болехові. Діяльність цих закладів ретельно конспірували три молоді мешканці Калуша, до речі, один з яких уже вступав у протиріччя з Законом – був раніше судимий. Також велось відео-спостереження і у приміщення допускали лише за попередньою домовленістю, або здійсненням телефонного дзвінка. А нещодавно в одному із цих закладів, місцевий мешканець програв кругленьку суму грошей – 50 тисяч гривень.
Приміром, у Калуші один із залів працював на другому поверсі у приміщенні новобудови, де якраз велись ремонтні роботи. Задля того, аби так звані любителі азартних ігор навідувались частіше, їм пропонували фальсифікований коньяк, який мало того, що не відповідає жодним вимогам ДСТУ, а й становить загрозу для здоров’я та життя споживачів. Звичайно, це сприяло програшам більших сум грошей та стимулювало азарт – говорять оперативники підрозділу УДСБЕЗ УМВС в області.
Загалом правоохоронці вилучили 30 гральних апаратів, 9 системних блоків, а також журнали ведення записів «чорної» бухгалтерії, гроші – зароблені злочинним шляхом та список відвідувачів, який засвідчує, що заклади вели активну протиправну діяльність.
«Люди порушуючи Закон організовують незаконну діяльність у сфері грального бізнесу, як свідчить практика, маючи на меті власне збагачення такі громадяни зважуються на скоєння інших злочинів. А це все призводить до проблемних питань в сім’ях, у гральний бізнес втягуються неповнолітні, сім’ї втрачають годувальників. Тож діяльність правоохоронців у цьому напрямку продовжується, до тих пір, доки на Прикарпатті не викорінять всі факти надання послуг у сфері грального бізнесу» – зазначив начальник УДСБЕЗ УМВС в області підполковник міліції Іван Брензович.
На сьогодні правоохоронці аналізують матеріали, зокрема встановлюється розмір програшів і загальний оборот закладів. Однак, вже зараз відомо, що йдеться про десятки тисяч гривень. Наразі міліціонери з’ясовують роль усіх учасників, які причетні до організації та зайняття гральним бізнесом, а це і адміністратори, і організатори, і всіх ті, хто брав участь у цій протиправній діяльності.
За вищевказаними фактами розслідуються кримінальні провадження за ч.1 ст.203-2 (Зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України. Окрім конфіскації майна, винуватцям також загрожують значні штрафні санкції, СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області.