Рюкзак на спину – і вперед!

  •  

    Ігор Омельченко, 25-річний хлопець з Київської області, подорожує в будь-яку пору року. За останніх п’ять років він встиг відвідати багато популярних серед туристів українських місцин і побувати за кордоном. Журналіст «Галицького кореспондента» вирішив випитати у мандрівника, де можна нині цікаво, змістовно і, головне, недорого активно відпочити. 

     

    Якщо не шкода тисячу і більше гривень

    «Найбільше мене вразив краєвид гори Ельбрус, найвищої вершини Кавказу. Там не потрібно мати навичок альпінізму. Я з друзями просто піднімався ногами з льодорубами у руках, – розповідає Ігор. – Заморожена вода на землі і небо – це неймовірно, спогад на все життя».

    Ігор був на Кавказі недовго, лише три тижні. Назад повертався автостопом. Так само радить він сміливцям добиратися туди зараз, коли подорожчали квитки, але це через територію Росії…

    До речі, Крим він вважає українським. Каже, що там можна відпочити не лише на морі. «Я побував у 10-15 печерах, навіть спускався на глибину 300 метрів, – розповідає Ігор. – Там можна побачити гігантські зали, галереї, колодязі, підземні озерця, своєрідні лабіринти. Раджу відвідати пам’ятку природи Молодіжну печеру, вона починається колодязем і має кілька вертикальних шахт». Мандрівник був також біля платоподібного гірського масиву Чатир-Даг, де вони з друзями ходили у вертикальні печери: «Наш маршрут проходив від села Перевального, на другий день ми йшли по Чатир-Дагу і спускалися з гори Ангара-Бурун».

     

    Якщо готові витратити 500 гривень

    Ігоря Омельченка з друзями «заносило» і в Кам’янець-Подільський. У цьому місті шумлять водоспади, а взимку в каньйоні у сильний мороз вони замерзають і перетворюються на гігантські бурульки, по яких можна лазити з льодовими інструментами.

    Але влітку, вважає любитель подорожей, обов’язково потрібно побувати у зруйнованому Старому замку, який наскрізь просякнутий історією. Слід пройтися усіма його проходами, наробити безліч фотографій. Цей замок розміщений у духовній частині Кам’янця-Подільського у «Старому місті». Там варто затриматися і обійти усі вузенькі вулички, оглянути архітектурні пам’ятки, придбати магнітик… «І нога ваша має ступити на Замковий міст, його ще називають Турецьким», – додає він.

    Якщо чиясь душа бажає відвідати український край подалі від Галичини, тоді поїдьте на острів Хортицю, який є одним із семи чудес України, радить мандрівник. «Запорізький історичний музей там скромний, але парк, скелясті береги заворожують, – ділиться враженнями Ігор. – Особливо цікаво  поблукати там, де були зосереджені козацькі угруповання, адже Хортиця належала до Запорізької Січі. На острові дуже багато «відбитків» козацького минулого, там безліч пам’яток…»

    А от шанувальникам екстриму Омельченко радить поїхати на Житомирщину, в село Дениші, де на березі річки Тетерів є скелі. У цьому місці багато місцевих скелелазів. Якщо до них підійти і розпитати, як видертися нагору, вони з радістю навчать і покажуть, та ще й дадуть необхідне спорядження.

     

    Якщо у гаманці 300 гривень

    У такому випадку Ігор Омельченко радить поїхати на кількаденний хороший фестиваль, навіть якщо за квиток доведеться віддати понад 100 гривень. Було б добре, щоб він був розміщений подалі від цивілізації, щоб не було міщан, які живуть поряд. Тоді там можна дійсно відпочити.

    Також можна поїхати у місто Умань Черкаської області, оглянути його і гайнути у парк. «Красивішого парку в Україні я ще не бачив», – захоплюється Ігор. 

    Замків в Україні дуже багато. Навряд чи можливо й за три роки всіх їх відвідати. Тому, на думку мандрівника, було б досить цікаво вибрати певну область, яка недалеко від вашої. Потім в інтернеті знайти інформацію, в яких селах та містечках є замки, скласти зручний маршрут, щоб не витрачати багато грошей на дорогу, і побувати у вибраних. А наступного разу в іншій області відвідати подібні історичні пам’ятки.

     

    Якщо в кишені 100 гривень

    Якщо туго з фінансами, тоді варто вирушити у Карпати поїздом у загальному вагоні, вважає Ігор Омельченко. «У цьому зеленому горбатому просторому краї існує безліч маршрутів, усіх не перелічити. Можна і велосипедом заїхати у потрібні місця. Також раджу поїхати у сусідні невеличкі районні центри, у яких є музеї та пам’ятки, або відвідати міста сусідніх областей», – каже він.

     

    Якщо є тільки 10 гривень

    «Якщо не хочете витрачати гроші, але так хочеться десь побувати – подорожуйте автостопом, – радить мандрівник. – Уявіть: у вас немає грошей, а ви кудись їдете. Я автостопом добирався додому або взагалі подорожував неодноразово…»

    На переконання Ігоря, усе залежить не так від грошей, як від того, яку кількість вражень люди готові проковтнути, скільки свого часу та сил згідні витратити на мандрівки. «І запам’ятайте: кожна подорож – це пригода», –  підкреслює він.

    Вікторія ГОРДІЄНКО

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!