Декілька місяців поспіль Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій намагаються рейдерським способом привласнити, студентів перевести на заочне навчання, а техніку вилучити.
Як повідомляє «Галицькому кореспондентові» координатор «Самооборони» Івано-Франківська, Юрій «Тихий», на Калуський коледж уже неодноразово здійснювалися атаки Тернопільським національним економічним університетом. Справа в тому, що на навчальний заклад в Калуші виділяється доволі значна сума коштів з бюджету країни, адже там навчаються 420 студентів та працюють 48 викладачів. За його словами, студентів мали намір перевести на заочну форму навчання в Тернополі, працівників – звільнити, а кошти перерахувати на рахунки університету.
Всім попереднім спробам перешкоджали місцеві жителі, які виходили з масовими протестами, та члени «Самооборони», що виїжджали на місце.
Один із таких випадків трапився й кілька днів тому. Юрій «Тихий» розповідає, що їх повідомили знайомі з Тернополя. За словами інформаторів, до Калуша направили чергову «ліквідаційну комісію». «Коледж переходить на баланс іншого закладу, і в договорі чітко прописано, що повинна бути двохстороння ліквідаційна комісія, яка мала оформити акт передачі майна, – повідомляє Юрій «Тихий». – Одна сторона від Тернопільського університету, а інша – від Івано-Франківського університету «Нафти і газу», на баланс якого перейшов Калуський коледж економіки, права та інформаційних технологій після довгої епопеї з захопленням».
За словами громадського діяча, у складі комісії, яка вирушила з Тернополя, були бухгалтер, юрист, викладачі університету. До того ж, у примусовому порядку залучили 30 студентів військової кафедри з погрозою того, що хлопцям не підпишуть документ про проходження військової кафедри. «Таким рейдерським методом вони хотіли забрати оргтехніку, кондиціонери, комп’ютери, все, що можна було винести, повантажити у фуру, бус та ще дві машини. А те, що залишиться, офіційно передати при двосторонній комісії. Хлопці з військової кафедри відмовилися виконувати накази викладачів, коли ми їм пояснили, в чому справа і що це злочин».
Виконуючий обов’язки директора Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського технічного університету «Нафти і газу» Анна Тимків зауважує, що відвезла листа в Міністерство освіти з проханням збереження передачі на баланс Технічного університету цілісного майнового статусу. За її словами, це допоможе вирішити будь-які суперечки в майбутньому.
Директор розповідає, що нині коледж має ліцензію, печатку, установа внесена в систему оцінювання освіти. Крім того, є місця під держзамовлення, збережено умови зарахування студентів, а викладачів переведено відповідно до штатного розпису на аналогічні посади.
Ірина Федоляк