У пошуках альтернативи

  • Прикарпаття повинно зменшити споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 30%.

    Оскільки поставки газу з Росії припинилися, Україна мусить перейти на режим жорстокої економії. Для цього в областях мають зменшити споживання газу на 30% та вжити низку заходів, які б сприяли цьому. 

    «Головне питання, яке ми маємо вирішити якнайшвидше, – як на практиці підприємству та громадянину реалізувати проекти із заміщення споживання природного газу без зайвих бюрократичних перепон і витрат. Очевидно, що в кожному конкретному випадку потрібні будуть дозволи тих чи інших компетентних органів, інспекцій. І в цьому контексті важливо звести до можливого мінімуму терміни видачі та кількість дозвільних документів», – наголосив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман. 

    Скоротити терміни видачі та кількість дозвільних документів, необхідних для впровадження проектів, пов’язаних із заміщенням споживання газу, має намір Антикризовий енергетичний штаб. 

     

    Як будемо економити?

    «Торік нашій області вдалося скоротити використання газу на 16%, – розповів директор департаменту промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Василь Ковальчук. – Більшість газу використовує населення – 64% від загальної кількості. Тому потрібно пояснити людям, коли і як споживати газ». Для економії прикарпатцям рекомендують переходити на альтернативні способи опалення, міняти вікна та утеплювати стіни. Водночас, на думку заступника голови ОДА Любомира Слободяна, значно зекономити обсяг споживання газу, що використовується населенням, навряд чи вдасться, відтак першочергово потрібно передбачити зменшення споживання блакитного палива у бюджетній сфері та на комунальних підприємствах – більше, як на 30%. За попередньою інформацією, мешканцям нашої області необхідно заощадити щонайменше 28 мільйонів кубометрів газу. 

    Досвід з районів 

  • На сьогоднішній день райони Івано-Франківщини активно впроваджують та використовують альтернативні види палива для виходу на потрібні показники щодо зменшення споживання газу. Скажімо, минулого року три котельні Тлумацької «Дирекції теплопостачання», що забезпечують тепловою енергією частину житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури, були переведені на роботу з використанням дров та пелет. Такі заходи дали можливість заощадити упродовж опалювального сезону 2,5 млн. грн. бюджетних коштів. Найближчим часом одну з котелень планують переобладнати для опалення соломою. Водночас вісім котелень у населених пунктах Снятинського району, які забезпечують опалення у загальноосвітніх школах, надалі працюватимуть з використанням деревини. На альтернативні види палива переводитимуть також котельні окремих лікувальних закладів. 

    Найближчі кроки   

    Починаючи з 28 липня, всі облдержадміністрації представляють в Мінрегіоні свої плани заходів зі зменшення споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 30% на період опалювального сезону 2014-2015 років.

    «Питання забезпечення енергетичної стабільності на період опалювального сезону стоїть дуже гостро», – зазначив на нараді з питань скорочення споживання газу за участю заступників голів райдержадміністрацій заступник голови ОДА Любомир Слободян. «Невиконання рішень штабу буде розцінюватися як невиконання рішень Кабміну. Що за цим слідує, ви розумієте», – додав він.

    Андрій МЕНІВ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!