Державна санітарно-епідеміологічна служба України проводить постійний моніторинг епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням вірусу Ебола, та вживає заходів щодо попередження завезення хвороби на територію країни, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
ДСЕС поінформовано Головні управління Держсанепідслужби в областях та місті Києві, на водному, залізничному, повітряному транспорті та лабораторні центри щодо розповсюдження вірусу Ебола. Також у пунктах пропуску через державний кордон посилено санітарно-карантинний контроль за особами, які прибувають із країн Африки. Станом на сьогодні осіб з підозрою на цю хворобу не виявлено.
Враховуючи ускладнення епідситуації в світі, Міністерству оборони України рекомендовано забезпечити проведення протиепідемічних та профілактичних заходів при здійсненні ротацій особового складу Місії ООН в Ліберії.
Держсанепідслужба та МЗС України рекомендують громадянам України утриматися від відвідування країн Західної Африки до нормалізації ситуації.
Довідка
За даними ВООЗ загальна кількість постраждалих від лихоманки Ебола, станом на 08.08.2014 р. становить 1 711 осіб, у т.ч. 932 – летальних випадки. Більшість випадків захворювань викликав один з п’яти видів вірусу Ебола – серотип Заїр, що характеризується найбільш важкою клінікою та високою летальністю. Серед залучених до епідемічного процесу країн значаться Ліберія, Гвінея, Сьєрра-Леоне та Нігерія. 8 серпня 2014 р. ВООЗ оголосила спалах у Західній Африці надзвичайною ситуацією у сфері охорони громадського здоров’я.