Deutsche Welle
Генсек НАТО Расмуссен вважає високою ймовірність того, що російські війська під прикриттям гуманітарної операції вторгнуться на Східну Україну, повідомив сайт радіо “Німецька хвиля” у понеділок.
“Така операція може бути проведена під прикриттям гуманітарної операції. Ми бачимо нарощування військової потужності, яка може бути використана для здійснення незаконної військової операції в Україні”, – сказав він в інтерв’ю агенції “Ройтерс”.
Між тим, речник Кремля Пєсков запевнив, що доставка гуманітарної допомоги на схід України у супроводі миротворчого контингенту буде здійснена тільки “за погодження усіх учасників”. Напередодні очільник російського МЗС Лавров заявив, що Росія уже домовляється з Україною, а також з гуманітарними організаціями системи ООН та Червоного хреста.
НАТО, а також низка лідерів країн Заходу застерегли Росію від введення на територію України військ під виглядом миротворців, які супроводжують гуманітарну допомогу.
The Washington Post
“Захід повинен виступити проти “гуманітарного” вторгнення Росії в Україну”, – редакційний матеріал під таким заголовком вмістила у понеділок американська газета “Вашингтон пост”.
“Минулих вихідних знову склалося враження, що Росія стоїть на межі вторгнення в Україну, цього разу під виглядом “гуманітарної операції”, – пише редакція у своєму коментарі, радячи США та їхнім союзникам “бути готовими до швидких дій, якщо російські війська перейдуть кордон”.
На думку газети, істинний мотив дій Росії – не “гуманітарна криза”, яка, за твердженнями Кремля, виникла в районах, що утримуються його довіреними силами, але загроза того, що українська армія і воєнізовані угруповання, які перебувають з нею в союзі, здобудуть військову перемогу.
Якщо силам Путіна вдасться утримати клаптик української території на сході країни, то російський президент зможе невизначено довго перешкоджати стабілізації України, застерігає видання.
Враховуючи те, що сили, підтримувані Путіним в Україні, програють, канадська газета “Глоуб енд Мейл” роздумує над питанням: чи подвоїть Путін ставку, відправивши туди російських солдатів?
Видання припускає, що російський президент може блефувати: тисячі солдатів на українському кордоні можуть перебувати там з метою залякування, тиску і провокації. Але також “цілком можливо, що Путін почне вторгнення в найближчі дні”.
Спроба зробити це може викликати “потужну реакцію з боку західних країн у вигляді остракізму і бойкоту”, але, на думку Путіна, бездіяльність може виявитися ще небезпечнішою. “Для Путіна тріумф Києва та вимушене визнання України повністю незалежною державою може стати великою ганьбою”, – підкреслюється в статті.
Проголосивши себе захисником нібито переслідуваної російської меншини в Україні та виявивши готовність врятувати її від того, що він назвав фашистським режимом, Путін сам себе загнав у кут, вважає газета.
The Financial Times
У зіткненнях на сході України загинули 12 співробітників Головного розвідувального управління Генштабу ЗС Росії, стверджує британське ділове видання у матеріалі за 8 серпня.
Кореспондент видання отримав фотографії, на яких зображений скромний меморіал: 12 фотопортретів і перед кожним букет з шести троянд. За словами джерела, що побажало зберегти анонімність, на фото – бійці російських спецпідрозділів. “Усі 12 загинули в останні тижні в Україні. Офіційно всі вони були у відпустці”, – підкреслюється у матеріалі.
Автор статті визнає, що походження знімків не має незалежного підтвердження. Однак, використовуючи фотографії, що перебувають у відкритому доступі, йому вдалося ідентифікувати трьох загиблих як чинних спецназівців військової розвідки.
Російські агенти, про яких йде мова, діють незалежно від російських найманців – колишніх військовослужбовців та чеченців. “Ці люди працюють точно, швидко і потім зникають”, – описує дії спецназівців високопоставлений офіцер розвідки НАТО.