Багаторазовий рекордсмен України, франківчанин Назар ПАВЛІВ продовжує давати поради на спортивну тематику. Сьогодні ми поговоримо про те, які вправи не рекомендовані для новачків у тренажерному залі.
Початківці, які виявили бажання зайнятись спортом, уже з першого дня відвідин тренажерного залу намагаються виконувати всі вправи підряд. Звичайно, немає нічого поганого, якщо новачок «приміряє» усі тренажери, спробує різні варіанти виконання вправ зі штангою чи гантелями впродовж першого тижня. Це дозволить йому отримати загальне уявлення про тренування у тренажерному залі. А тренер зможе оцінити початковий потенціал спортсмена і скласти для нього оптимальну програму тренувань.
Отже, перший тренувальний тиждень має стати своєрідним тестом для спортсмена-початківця. Ну, а надалі від більшості вправ йому потрібно буде відмовитися – на деякий час.
Є безліч тренувальних вправ на різні групи м’язів, але серед них є вправи, які у жодному разі не можна виконувати без попередньої підготовки.
Найбільш небезпечними вправами ми вважаємо вправи для ніг – це різні присідання, а особливо присідання зі штангою на грудях. Ця вправа дає підвищене навантаження на колінні суглоби, тому без попереднього їх зміцнення виконувати її не рекомендуємо.
Слід уникати на початках і всіх вправ, які виконуються на тренажері Сміта. Сам по собі тренажер належить до травмонебезпечних. Відомі випадки, коли і досвідчені спортсмени травмувалися на ньому. Не бажане також виконання «армійського жиму» і навіть його різновидів – підйому гантелей чи гир. Ці вправи створюють велике навантаження на плечові суглоби, тому, щоб їх виконувати, необхідно бути уже підготовленим та бездоганно володіти технікою виконання.
Не рекомендуємо і підйоми тулуба з випрямленими ногами чи станову тягу на прямих ногах. Також не виконуйте на початках такі вправи, як тяга верхнього чи нижнього блоків, згинання і розгинання рук у блоковому тренажері, підйом гантелей на біцепс і підйом штанги на лаві Скотта. Всі вони належать до так званих «шліфувальних» вправ, а тому не мають сенсу, коли шліфувати ще нема що. Тому спочатку укріпіть свій організм, а саме: сухожилля, зв’язки і м’язи, і тільки після цього можете переходити до нарощування силових показників.
Тренуйтеся, і ви обов’язково досягнете успіху!