У ДСНС говорили про екологію Калуша і проблему гибелі людей на водоймах Прикарпаття

  • 21 серпня у кризовому центрі Управління ДСНС в області під головуванням першого заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Володимира Семка пройшло засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

     

    На порядок денний було винесено вісім питань, чотири з яких стосуються сфери діяльності Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.

    1

    Присутні дізналися про готовність місцевих органів виконавчої влади, керівників підприємств до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах, уразливих у терористичному відношенні, про стан виконання керівниками потенційно небезпечних об’єктів вимог законодавства у сфері цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки, про готовність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років, про стан протипожежного водопостачання в населених пунктах області та пожежної безпеки будинків підвищеної поверховості, утримання та хід технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, проблеми техногенно-екологічної безпеки на території Калуського гірничопромислового району та шляхи оптимізації екологічної ситуації, заходи з підготовки та забезпечення безпеки відпочиваючих на водних об’єктах області. 


    Особливу увагу учасники засідання звернули на проблему загибелі людей на водоймах Прикарпаття. З початку року на Івано-Франківщині уже втопилися 35 осіб, з них – 2 дитини. Найбільше загиблих зареєстровано у Коломийському (8 осіб), Галицькому (5 осіб), Надвірнянському (4 особи), Долинському, Калуському та Тисменицькому районах. Уже багато років поспіль основною причиною загибелі людей на водоймах області є порушення правил поведінки на воді.

  •  

    Цьогоріч районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування на Прикарпатті визначено лише шість місць масового відпочинку людей на воді: у Коломийському та Галицькому районах, містах Івано-Франківську, Коломиї та Долині. Ці місця обслуговуються рятувально-водолазною службою Івано-Франківської області. Черговими змінами рятувально-водолазних станцій у місцях їх дислокацій було попереджено 468 випадків порушень правил поведінки людей на водних об’єктах та врятовано 9 осіб, з-поміж них – шестеро дітей.

    2

    Підсумовуючи засідання комісії, перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Семко акцентував увагу на належне виконання всіх протокольних рішень та персональну відповідальність посадових осіб за належне виконання ними завдань.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!