Багаторічна робота НБУ з відновлення довіри до національної валюти і забезпечення низької інфляції без тіні сумніву перекреслена нинішньою владою. Про це йдеться в аналітичній статті на порталі golos.ua.
За даними Нацбанку, на руках у українців знаходиться близько $50 млрд готівкових доларів. Тим не менш, в 2011-2013 роках, коли Нацбанк України очолювали Сергій Арбузов та Ігор Соркін, фінансова влада країни успішно проводили політику дедоларизації економіки, зумівши істотно підвищити довіру населення до гривні і зробити її основним засобом платежів і заощаджень.
Щоб стабілізувати інфляцію і валютний курс, НБУ ввів обов’язковий продаж половини валютної виручки підприємствами-експортерами, були збільшені норми резервування за валютними вкладами, а також вжито інші кроки, спрямовані на дедоларизацію – почався продаж казначейських валютних облігацій, було простимульовано продаж золотих і срібних інвестиційних монет.
Однак, пише golos.ua, все змінилося в цьому році після зміни уряду і керівництва Нацбанку. Ті люди, що прийшли до влади, не залишили і каменя на камені від досягнень попередників. Гривня за сім місяців подешевшала більш ніж у півтора рази. Інфляція зростає з кожним місяцем все швидше і в липні вже досягла 12,6% – небаченої з часів кризи 2008-го року величини.
Нинішні уряд і Нацбанк знищили ключові чинники, що дозволяли гривні відновлювати довіру серед українців. Результатом такої політики стало те, що за деякими показниками Україна відкотилася на три-чотири роки назад. Всього за півроку обсяг розміщених в банках депозитів скоротився на 1,9% до 657 500 000 000 грн – хоча всі останні роки вклади тільки збільшувалися на 16-18% на рік. Більш того, повернулися на рівень 2010 року і співвідношення між гривневими і доларовими депозитами. Населення повністю втратило віру в національну валюту, робить висновок golos.ua.