Громадські слухання про порядок продажу землі в Івано-Франківську: найшла коса на камінь

  • У п’ятницю, 29 серпня, відбулися громадські слухання про проект рішення міськради “Про затвердження порядку продажу земельних ділянок комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська”, розробленого з метою удосконалення та впорядкування процесу продажу земельних ділянок в обласному центрі.

     

    Як повідомив начальник міського управління земельних відносин Кирило Обладан, цей документ регламентує основні засади і процедурні принципи продажу комунальної землі. Проект погоджений із юридичним відділом та фінансовим управлінням виконкому, які зауважень до нього не мали.

     

    Начальник відділу кадастру Олексій Лозовий додав, що у проекті порядку продажу земельних ділянок виписано, куди повинна звертатися людина, що хоче придбати землю, які для цього потрібні документи тощо. Із проектом мешканці міста можуть  ознайомитися на сайті управління земельних відносин http://www.uzvif.gov.ua/, а пропозиції чи зауваження – надсилати як в електронному, так і в письмовому вигляді.

     

    Незважаючи на важливість цього регуляторного акту, великої зацікавленості у мешканців міста він не викликав. Окрім 5-6-ти журналістів, на громадські слухання прийшло ще п’ятеро іванофранківців, але дуже активних. Як виявилося, ці представники територіальної громади з’явилися не для того, щоб обговорювати проект рішення, а щоб рішуче заявити, що продаж землі територіальної громади Івано-Франківська може здійснювати виключно сама громада.

     

    Жодні аргументи представників управління земельних відносин, а також депутата міської ради Петра Гавриша про те, що міська рада як орган місцевого самоврядування і є представником територіальної громади, яка цю міськраду обрала, громадськими активістами до уваги не бралися. Вони гнули свою лінію і вимагали від присутніх чиновників сприяти якнайшвидшій реєстрації територіальної громади Івано-Франківська, що, зауважимо від себе, не в їхній компетенції.

     

    Врешті-решт Обладану та Лозовому вдалося дещо втихомирити пристрасті і попросити громадських активістів подавати пропозиції по суті проекту документа. Оскільки представники громадськості з проектом попередньо не ознайомилися і нічого по суті сказати не могли, то єдиною пропозицію від них було – пропонувати сесії міськради не приймати це рішення. Організатори громадських слухань пообіцяли їхню пропозицію внести у протокол засідання, але виносити її на сесію, зрозуміло, відмовилися. На тому й розійшлися.

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!