Як Ангел Нільсен полюбив Франківськ

  • Виступ вільного митця Нільсена на франківській сцені фестивалю MERIDIAN CHERNOVITZ був, без сумніву, найяскравішим та найрадикальнішим. Нільсен, який має місію подорожувати світом і “нести людям любов та мир”, залишив, однак, багато запитань.

     

    Народжений у Данії Клаус Бек-Нільсен мав свою фірму, а потім, за дивним збігом обставин, його оголосили померлим і він 10 років прожив без документів, залишивши собі ім’я Нільсен. Переосмисливши себе та свою місію, він вирушив мандрувати світом, досліджуючи процеси становлення демократії у “проблемних” країнах. У 2004-2010 роках Нільсен побував у Афганістані, Ірані, Іраку та Єгипті у скрутні для цих країн часи.

     

    Минулого року він вперше на запрошення Юрія Андруховича приїхав в Україну і був зворушений усім, що тут побачив. Написав чимало пісень про свою любов до цієї країни та українців. Із побаченого і почутого автор уклав книжку “Нільсен. Всесвітня історія ХХІ століття. Вірші, фото, пісні і оповідання з Ірану крізь Афганістан, Ірак і Єгипет до України”, яку презентував 8 вересня на площі фортечного комплексу “Бастіон”. Спершу вірші Нільсена у перекладі українською читали Юрій Андрухович та Катерина Бабкіна, а потім на сцену випурхнуло небесне створіння у білій сукні, і презентація перетворилася на шоу з піснями, гітарою та елементами вистави.

     

    Оскільки основна мета митця – нести мир, сценічним костюмом Нільсена є біла сукня зі стрічкою, схожа на ту, які носять міс світу. У цій сукні худорлявий митець і справді схожий на виснажену дієтами модель або на чудернацького янгола, який несе, щоправда, зовсім не янгольську для українців звістку на кшталт: “Пусти росіян в своє місто – вони змінять його прапори” або “Майдан – не місце для дівчат. Смердить Донбас, старий і жирний, ЄС тобі телефонує, Росія на шляху у тебе”.

     

  • Про свої мандри Україною Нільсен згадує з теплотою: “В Україні я намагався любити всіх і кожного. Чи говорила ця людина українською, чи російською, чи будь-якою іншою мовою – це не мало для мене жодного значення. Я намагався всіх обіймати, всім дарувати любов – чи були то партизани, чи націоналісти. Це здається дещо утопічним, але все ж я робив це”, – каже митець.

     

    Якщо серйозність меседжів Нільсена про агресію Росії чи духовну приреченість Європи не залишала ніяких запитань, то зовнішній вигляд митця став предметом загального обговорення. Може, нагадуючи цьогорічного скандального переможця “Євробачення” Кончіту Вурст, Нільсен ще й висміює пороки “приреченої” Європи?

     

    Н.Г.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!