Виборча технологія «Вавилон» знову в дії

  • Радник Міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк на брифінгу 22-го вересня повідомив, що готуються фальсифікації та підкуп голосів виборців на майбутніх парламентських виборах. Також він наголосив, що міністерство володіє інформацією про можливі спроби реалізації виборчої технології «Вавилон».

    Цю технологію розробили російські спецслужби, вперше вона була запроваджена на позачергових виборах до Київської міської ради 2008-го року. Суть “Вавилону” полягає в організації підкупу виборців таким чином:

     на кожен дільничий виборчий штаб кандидат набирає 500 чол. «агітаторів», яким платить 750 грн;

     кожен «агітатор» знаходить по 15 «активістів», яким оплачується по 100 грн.

    Таким чином, на одну дільницю працює 500 «агітаторів» + 7500 «активістів». Виплати проводяться двічі – до і під час виборів (технологія «Піраміда»). Приблизно на одну виборчу дільницю кандидат витрачає 1,5 млн. грн.

             Звичайно, кількість «агітаторів» та «активістів», а також суми оплати їхньої «праці» змінюються в залежності від платоспроможності кандидата.

             Загалом російські спецслужби не винайшли нічого нового, адже ще з 2002-го року відомі дві базові виборчі технології – «Сімейний агітатор» та «Карусель» («Ефективне голосування»).

             Технологія «Сімейний агітатор» полягає в тому, що якнайбільша кількість виборців перетворюється на «агітаторів» без ведення ними будь-якої агітації, тобто гроші вони отримують за «правильне» голосування.

             Із технологією «Карусель» ознайомлені всі. Виборцю платять гроші за те, щоб він виніс із дільниці чистий бюлетень, у якому ставлять потрібну галочку, і цей бюлетень вкидається в урну наступним виборцем, який у свою чергу виносить ще один чистий бюлетень. Оплата здійснюється тоді, коли виборець винесе чистий бюлетень.

             Іноді технологією «Карусель» вважають організоване голосування за «відкріпними талонами», коли адмінресурс організовує автобуси, на яких «відкріпники» їздять по різних дільницях і багаторазово голосують.

            Інші виборчі технології: кандидат роздає подарунки (славнозвісна гречка), виборці голосують за чужими даними (технологія «Косинка»), не підписують бюлетні, які потім визнаватимуться недійсними та ін.

     

             Крім цього, на результати виборів впливає використання адмінресурсу, агітація з боку посадових осіб, залучення до виборів кримінального елемента, чорний PR, спрямований на створення негативного іміджу певного кандидата чи політичної партії.

    24.09.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!