Україні не вистачає полонених для обміну з бойовиками

  • Україні не вистачає захоплених бойовиків для обміну полоненими з представниками збройних угруповань Донбасу, які вимагають обмін за схемою “один за одного”.

     

    “Припускають, що українці, яким не вистачає полонених для обміну, відпускають розрізнені групи чоловіків, жінок і підлітків, одягнених у спортивні костюми або джинси, які заявляють, що їх захопили мало не в Києві”, – пише Інсайдер із посиланням на The New York Times.

     

    Видання переконане, що така ситуація демонструє, наскільки влада в Києві не має важелів впливу на процес обміну полоненими та перемир’я на Донбасі.

    “Я цивільний і був захоплений, щоб доповнити число”, – сказав виданню 17-річний Микита Подиков. Він зазначив, що військові заарештували його в місті поблизу лінії бойових дій два тижні тому.

    Подиков заявляє, що влада звинуватила його в причетності до бойовиків і роботі за лінією фронту, але не надала жодних доказів. “Я ніколи не воював, я ніколи не вбивав нікого”, – заявив він.

     

    Журналіст видання був присутній при обміні 28 полонених українських військових та 28 полонених бойовиків. Українська сторона надала 27 чоловіків та одну жінку, з яких тільки семеро були бойовиками, – повідомляє видання.

     

    Опитавши відпущених українською владою, журналіст заявив, що близько десятка з них підтверджують сказані слова 17-річного полоненого.

     

    Обміни полоненими відбуваються на Сході України чи не щодня. Обидві сторони конфлікту ділять своїх полонених на категорії: снайпери, заарештовані під час протестів та ін.

  •  

    Володимир Рубан, офіцер у відставці, який займається обміном полонених, повідомляє, що офіцери, снайпери, підозрювані в шпигунстві є найбільш цінними в обміні. Багатоз них важко поранені.

     

    Найбільш поширеним обміном є обмін українського рядового солдата на проросійського агітатора, арештованого під час протестів у Донецькій чи Луганській областях.

     

    Рубан також розповів, як нещодавно обміняв 17 українських офіцерів на одну жінку Ольгу Колігіну. Рубан стверджує, що лідер бойовиків Ігор Безлер, більш відомий під прозвищем “Бєс”, особисто наполіг на такому невигідному для бойовиків обміні.

     

    Також видання стверджує, що українська влада має проблеми з точними даними про кількість своїх полонених у бойовиків. Скажімо, командир “Донбасу” Семен Семенченко заявив про 853 полонених, у той час як Рубан стверджує, що в полоні бойовиків тільки 504 людини.

    25.09.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!