The Wall Street Journal
У ніч на суботу український уряд і проросійські сепаратисти домовилися про низку заходів із деескалації збройного конфлікту, інформує американське видання.
Зокрема, сторони створять буферну зону вздовж лінії, яку їхні сили займали минулої п’ятниці. Згідно з документом, опублікованим на сайті ОБСЄ, обидві сторони погодилися припинити всі військові дії вздовж лінії припинення вогню, причому вся важка артилерія і ракетні комплекси за 24 години повинні бути відведені від лінії фронту на дистанцію, що перевищує дальність їхньої дії.
Також заборонені польоти військових реактивних літаків і безпілотників в зоні конфлікту, передбачається розмінувати лінію фронту. “Всі іноземні військові сили і військова техніка будуть виведені, а ОБСЄ створить наглядову місію, щоб забезпечити виконання умов домовленості”, – сказано в статті.
Голова ОБСЄ Буркгальтер висловив сподівання, що меморандум “принесе полегшення страждаючим жителям зачеплених районів”.
Der Spiegel
“Минулого тижня український президент Петро Порошенко провів через зазвичай безладну Верховну Раду України три історичних закони”, – констатує німецький журнал у своїй передовиці.
Перший надає особливий статус проросійським ополченцям на сході України: відтепер вони можуть мати власну армію, призначати суддів, прокурорів і проводити вибори. Другий оголошує про проведення політичної люстрації: заплямовані чиновники, судді та співробітники спецслужб більше не зможуть займати державні посади. Крім того, українські парламентарії одночасно з Європарламентом ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС.
“Через п’ять місяців бойових дій, в ході яких загинули понад три тисячі осіб, всі раптом отримали те, чого хотіли: проєвропейськи налаштовані українці – доступ до Західної Європи, активісти Майдану – розплату зі старим режимом, а ополченці – самостійність, завдяки якій можливість зберегти свою присутність в регіоні отримує і Росія”.
Невже це компроміс?
The Christian Science Monitor
Багато київських експертів вважають: хоча припинення вогню на сході щодня порушується, війна, по суті, закінчена. Порошенко доведеться повернутися обличчям до безлічі політичних та економічних проблем, що загрожують існуванню України.
Про це йдеться у статті “Україну, втомлену від війни, чекає важкий вибір”. На думку автора, найбільше в Україні всі бояться навіть не відновлення війни, а настання зими. Економіка валиться, уряд не наблизився до домовленості про відновлення поставок російського газу, гривня знецінилася на 70%.
Економісти вважають, що Порошенку потрібно провести широкі реформи, як обіцяла революція. Та спочатку президенту потрібен такий склад парламенту, з яким він зможе працювати. Партії Порошенка і Яценюка будуть на виборах суперниками.
Водночас всі чотири основні партії налаштовані антиросійськи і проєвропейськи. На думку експерта Карасьова, на політичній сцені більше немає жодної проросійської сили: “Росія навіки втратила Україну і отримала взамін Донбас”.
Bild
Родичі трьох із чотирьох німецьких громадян, загиблих в результаті катастрофи літака авіакомпанії “Malaysia Airlines” над Східною Україною, мають намір подати позов до Європейського суду з прав людини проти України, повідомляє німецький таблоїд.
Як заявив виданню професор міжнародного повітряного права і адвокат позивачів Ельмар Гімулла, Україна не виконує зобов’язань щодо забезпечення безпеки у своєму повітряному просторі і порушує права людини. “Кожна держава несе відповідальність за свій повітряний простір, якщо він відкритий для польотів. Якщо ж держава не в змозі забезпечити безпеку, вона повинна закрити свій повітряний простір”, – сказав він.
Адвокат має намір подати позов проти українського уряду і президента Порошенка в ЄСПЛ протягом двох тижнів. Формулювання звинувачення, на якому наполягає Гімулла, – “заподіяння смерті з недбалості в 298 випадках”. На його думку, сума компенсації в кожному випадку повинна “складати не менше одного мільйона євро”.