На сьогодні дуже важливим є питання лікування та реабілітації військовослужбовців, які повернулися із зони АТО. Такі поранені мають отримувати медичну допомогу в закладах охорони здоров’я, які підпорядковані воєнній медицині. Проте воїни повертаються у рідні міста і хочуть саме там проходити як долікування, так і наступну реабілітацію.
«Ми розуміємо, що всі люди, які віддавали своє здоров’я для майбутнього нашої держави, повинні перебувати на повному забезпеченні. І це наш обов’язок – знайти в бюджеті кошти на лікування таких пацієнтів», – наголошує головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.
Станом на сьогодні у Івано-Франківську перебуває декілька мешканців міста, які повернулися з зони бойових дій. Усі вони потребують як долікування, так і психологічної допомоги.
Заступник головного лікаря міської поліклініки №2 Любов Остапишин розповідає, що в кожному медичному закладі міста є відділення відновного лікування, працівники яких радо допоможуть пораненим військовослужбовцям. У міських поліклініках №2, 3 і у дитячій лікарні діють бальнеологічні комплекси, де можна пролікувати травми опорно-рухового апарата. Тут завжди працюють інструктори лікувальної фізкультури, які можуть призначити вправи для розробки конкретного м’яза або суглоба. А у центральній міській клінічній лікарні працює кабінет електро-фізіотерапії.
Військовослужбовці, які повернулися з зони АТО, можуть пройти курси масажу як безпосередньо у поліклініці, так і вдома. Варто лише повідомити медичний заклад про такого пацієнта і до пораненого воїна приходитимуть додому, щоб допомогти реабілітуватися.
«Я звертався до керівників воєнних госпіталів, щоб бійців із Івано-Франківська ціленаправлено відправляли на реабілітацію в наші медичні заклади. Допомога таким людям є нашим першочерговим завданням і з цим, я переконаний, погодиться кожен медичний працівник нашого міста», – каже Тарас Масляк.
3.10.2014