Люстрація по-франківськи: якою вона має бути?

  • Сьогодні, 7 жовтня, франківці за круглим столом «Люстрація і громадськість» говорили про те, що таке люстрація та якою вона має бути. Організаторами виступили товариство “Меморіал” та християнський рух “Клич”.

    Люстрацію обговорили з точки зору моралі, філософії та політики.

    Один із доповідачів, заступник керівника громадянського полку “Азов”, представник ІФ ОГО “Патріот України” Ярослав Вакалюк зазначив: “Критерієм відбору влади вважаю ідеологічні засади, тому що людина, яка вчинила майнові злочини, повинна не просто бути недопущена до влади, а має нести відповідальність у суді”. Ярослав зазначив, що засобом люстрації є недопущення до влади комуністичних сил та олігархів, а також відбір кандидатів за ідеологічним принципом. Вважає, що до влади мають прийти люди, для яких на першому місці Україна, а вже потім матеріальні потреби.

    Інший учасник круглого столу Віталій Перевізник, представник Громадського інституту аналітики, висловив таку думку: “Питання люстрації чомусь зводиться до примітивізму. Я вважаю, що процедура обирання влади мала б виглядати так: спочатку  приймаємо законопроект про те, якою ми бачимо владу, потім влаштовуєм конкурс на 2-3 роки на відповідну посаду, до якого б не допускалися політики, що вже були при владі. Найкращий спосіб очищення влади – сильне місцеве самоврядування”.

    “Люстрація відбудеться тільки після того, як ми усвідомимо, що на неї впливає не лише закон, а й громадяни, що обирають собі владу”, – зазначив політолог Тарас Случик.

     

    Учасники круглого столу засудили примітивну народну люстрацію: “викидання” в сміттєві баки депутатів. А під час оговорення теми “Люстрація і громадськість” висловлювали своє бачення люстрації в Україні та пропонували заходи, які можуть їй посприяти.

    7.10.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!