Бізнесмени та упізнавані політики, які не потрапили до виборчих списків партій, балотувалися в мажоритарних округах. Серед відомих прізищ – мільйонери, колишні чиновники та син президента.
Деякі з них колись були першими номерами відомих партій. Тепер вони мають шанс продовжити свою політичну кар’єру, не будучи залежними від політичного забарвлення.
Отож чи ласкавою була доля цього разу?
Констянтин Жеваго, за рейтингом журналу “Forbes”, у 2014 році мав статки в розмірі 1,2 мільярда доларів. У місті Комсомольск розташований підконтрольний багатію гірничо-збагачувальний комбінат, тому балотувався Жеваго саме там. Членом парламенту він був із 1998 року. Схоже, переможе Констянтин Жеваго і цього разу, бо перегнав кандидата від “Свободи” більше, як на 20%.
Ще один багатий українець – Сергій Тарута, який жодного разу не був депутатом, проте намагався керувати Донецькою областю з Маріуполя навесні 2014 року. Балотувався там же і зараз є беззаперечним лідером, за підсумками голосування.
Юхим Звягільський обирався до Верховної Ради усі сім скликань і був членом “Партії регіонів” від початку її заснування. Балотувався він у 45-му окрузі Донецької області, який частково окупований. Проте вибори відбулися і Звягільський набрав майже 73% голосів виборців, залишивши позаду представника “Блоку Петра Порошенка” із 12% голосів.
В’ячеслав Богуслаєв, який пов’язаний із “Партією регіонів”, керує запорізьким гігантом “Мотор Січ” і лідирує на своєму мажоритарному окрузі.
Сергій Ківалов, який має відношення до регіоналів, став відомим після виборчих фальсифікацій у 2004 році і зараз є представником України у Венеціанській комісії. Балотувався Ківалов у Одесі і, схоже, саме він представлятиме її інтереси у парламенті.
Володимир Литвин, колишній голова Верховної Ради, керував адміністрацією президента Кучми і лідирує у своєму 65 окрузі Житомирської області. Його син, Іван Литвин, бореться за перемогу у сусідньому 66 виборчому окрузі.
Олексій Порошенко, який, за словами батька-президента, брав участь в АТО, упевнено перемагає на 12 окрузі Вінницької області. Саме на цьому окрузі в 2012 році переміг і сам Петро Олексійович.
“Свободівка” Ірина Фаріон, перемігши у 2012 році на 116 виборчому окрузі Львова, цьогоріч не змінила своїх уподобань. Це не пішло їй на руку, оскільки, згідно з попередніми результатами, “вчителька Азарова” займає лише третє місце.
Цікавими є також вибори на Закарпатті. Відомі вони тим, що тут одразу в трьох виборчих округах балотувалися кандидати, які мають відношення до фірми “Барва”. Отже, Віктор Балога безапеляційно перемагає у 69 виборчому окрузі, його брат Павло – у 71, а третій брат Іван – у 73 мажоритарному окрузі. Двоюрідний брат Балоги, Василь Петьовка балотувався у місті Тячів (округ №72) і упевнено там перемагає.
Отже, новий парламент серед нових обличь “світитиме” відомими. Чи на краще це? Побачимо…
27.10.2014