У тому, що сталося, винні троє: прокуратура, яка чомусь була аж надто активною, міськрада (сьогодні більшість – це команда Віталія Кличка) та злочинці, які розуміють власну безкарність.
Кінотеатр “Жовтень” – це артхаузний заклад, де можна недорого подивитися як новинки мейнстріму, так і “немасове” кіно. Знаходиться він на Подолі, в “жирному місці” і давно є кісткою в горлі для тих, хто хоче його прибрати до рук, – пише “Деловая столица“.
Історія конфлікту між кінотеатром та міськрадою тягнеться з 2005 року і суть позиції влади полягає в тому, що ТОВ “Кіноман” (правонаступник комунального кінотеатру “Жовтень”) незаконно займає приміщення. Сам же ТОВ “Кіноман” зазначає, що управління майна КМДА не виконало свої зобов’язання і не підписало з товариством угоду. Щоб описати всю історію тяганини, не вистачить і кількох годин, але суть зводиться до того, що кожен новий мер та прокурор столиці заявляв, що готовий вирішувати цю проблему, але повертався до судових питань. Занадто ласий шматок землі займає “Жовтень”.
Тепер повернімось у найближче минуле. Останнім часом прокуратура стала аж надто активною і, як зазначали активісти (той же Ігор Луценко), виникало багато запитань, чому прокуратура так зацікавилась саме цим напрямком. Усі ми знаємо, що при потребі київські підлеглі Віталія Яреми і пальцем не поворухнуть, а тут така турбота, ніби це найбільша проблема міста.
Інша сторона конфлікту (мер та міськрада) доволі мляво реагували на ці питання. Кажуть, що Кличко (за іншою версією – його замісники) пообіцяв допомогти “Жовтню” і начебто хтось кудись дзвонив і збирав якісь комісії. Проте мерія поводилася так, ніби не хотіла виносити проблему на публіку. Взагалі останнім часом в мерії часто можна почути нарікання на прокуратуру міста, мовляв, КМДА робить звернення про незаконні забудови чи про інші порушення, а прокурори займаються відписками.
Правда, жодної серйозної публічної заяви не було. Чому? Є дві версії. Згідно з першою, Кличко і команда просто прикриваються цими зверненнями, щоб потім відбілити себе і сказати, що “ми ж зверталися в прокуратуру, а там нас проігнорували”. Згідно з другою, Кличко і команда попередили, що не треба тривожити столичних підлеглих Віталія Яреми. У самій прокуратурі, знову ж таки в кулуарах, в усьому звинувачують мерію, яка готує неправильні документи, а тому притягнути когось до відповідальності неможливо. За будь-яких обставин ні мер і мерія, ні прокуратура виносити конфлікт на публіку не збираються, а відтак це наводить на не дуже втішні роздуми.
Тепер щодо підпалу. Усі, хто був свідком пожежі, в один голос говорять про підпал. Кінотеатр згорів і, напевно, пару років простоїть пусткою, а потім буде благополучно відданий комусь за безцінь. Учора Кличко приїхав дивитися, як гасять пожежу і, очевидно, заробив бали до рейтингу. Прокуратура сьогодні, напевно, візьме це питання під особливий контроль. А у нас усіх відібрали один із кращих кінотеатрів альтернативного кіно.
30.10.2014