Сьогодні, 14 листопада, відбулася дещо незвична презентація книги «Чуда з Погоні». Видання, яке побачило світ у «Новій Зорі», особливе тим, що в ньому зібрані свідчення про чудотворні зцілення перед образом Матері Божої у Погінському монастирі Успіння Богородиці. Упорядник книги, журналістка Юлія Боєчко, зібрала понад сто підтверджених фактів фізичного оздоровлення, понад двадцять ‒ народження дітей після висновку лікарів про безпліддя. Люди, чия доля описана в книзі, в критичні моменти свого життя отримали допомогу від Богородиці з Погоні. Чудесним способом зцілилися від невиліковної недуги, врятувались в автокатастрофі, отримали допомогу в життєвих труднощах: знайшли роботу, розпочали бізнес та ін.
Презентували книгу в Храмі Цариці Вервиці в Погоні. Отець Никодим Гуралюк, ігумен монастиря Успіння Богородиці, розповів про чудо об’явлення йому Пречистої і нагадав, що людським розумом осягнути таїну зцілення неможливо. «Свідчення про чуда, які ви знайдете в цій книзі, цінні тим, що їх написали наші сучасники, люди, котрих ви знаєте, котрі живуть у вашому місті чи селі. Вони часто приходять у Погоню на прощу, з ними можна поспілкуватись. Ми передаємо ці свідчення документально, без художнього домислу та прикрас», ‒ каже отець Никодим Гуралюк.
Виступив на презентації й головний редактор видавництва «Нова Зоря» отець Ігор Пелехатий, який, розповідаючи про неймовірні випадки в Погоні, пояснив, що «коли є одиничний факт зцілення, то можна піддати його сумніву, також коли є два-три…, а коли десятки ‒ то це вже абсолютно стверджений факт, що тут діються Божі чуда».
Упорядниця книги Юлія Боєчко розповіла, як завдяки молитвам у Погоні стала щасливою матір’ю після восьми років подружнього життя. Також виступили автори окремих фрагментів книги, які стали учасниками та свідками чудотворних зцілень, пов’язаних із Погонею.
У книзі також зібрані цікаві дані істориків, краєзнавців, літераторів, журналістів про монастирі Прикарпаття, в тому числі й Погонський монастир, ікону Богородиці з Погоні, інтерв’ю з отцем Никодимом Гуралюком, нотатки з прощ, вирізки з іноземної преси про Погоню, а також релігійна поезія.
Нагадаємо, що в Погоню кожної першої неділі місяця з’їжджаються паломники, аби помолитися біля чудотворної ікони Погонської Богородиці, попити води з цілющого джерела, пройти Хресну Дорогу і таким чином почерпнути особливих ласк Богородиці.
14.11.2014