Завтра, 17 листопада, відбудуться відразу дві цікаві мистецькі події в Івано-Франківську.
Перша – виставка живопису «Куди куля, туди дим» Миколи Джички – відбудеться 17 листопада, у понеділок, о 15.00 в залі НСХУ (Незалежності, 53). Цей академічно-абстрактний живопис різних років від абсольвента місцевого Інституту мистецтв стане цікавим відкриттям для тих, хто не знайомий із творчими експериментами художника, і доброю нагодою вчергове поспілкуватися з митцем.
Друга подія – перформенс «Весняно(осінньо)-польові роботи 2014» Сергія Григоряна та Миколи Джички (17.00, галерея «Арт на мур», Бастіон).
У країні, де провідна галузь – сільське господарство, існує народний вислів: «Раз на рік стріляє навіть віник». Цей «раз на рік» настав цієї весни, і стріляти може не тільки віник, а й інший садово-городний інвентар. Це той момент, коли мирний садівник змушений якнайскоріше опанувати ази військової справи, а промисловість, що досі виготовляла граблі й трактори, – будувати танки і стрілецьке озброєння. Як змінюється світосприйняття, ламається менталітет, трансформується психологія соціуму перед загрозою втрати власного життя, житла, країни?.. Весна вносить неочікувані зміни: сапа перетворюється на снайперську гвинтівку, лопата стає кулеметом, а міцні дідівські вила набувають обрисів АК… Сад, поле, город стають полем битви. Шкідники дедалі небезпечніші й підступніші, тому порятунок народу – в руках самого народу, а в руках у нас вила – зброя, що перетворює окупанта на органічні добрива для нашої землі-годувальниці.
Техніка виконання: дерево, метал, поліхромія. Кількість – 3 шт.
Назва робіт:
1. “А.К.С. – Анти-Комуністичне Средство”.
2. “С.В.Д. – Сапа Від Диверсантів”.
3. “Р.П.Г. – Рідні Повстанські Граблі”.
З допомогою арт-об’єктів, що супроводжуються постановочною фотофіксацією, митці покажуть багатогранність процесу трансформації в свідомості більшості мирних громадян: із сільсько-господарської аграрної держави в мілітарну, та й ще з веденням бойових дій на власній території.
16.11.2014