“Наш дім не закінчується за нашим парканом. Він там тільки починається”, – Олександр Дем’янчук

  • Олександр Дем’янчук (м. Коломия, 29 років) – батько трьох чудових дівчаток. А у вільний від їх виховання час – спортивний журналіст, блогер, модератор «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті», дитячий тренер, громадський активіст.

    Восени цього року Олександр подав проект зі встановлення велопарковок у Коломиї на конкурс від Української галицької асамблеї “Сильна громада”. І став одним із трьох переможців. Виявилось, це перший грант Олександра, але далеко не перша його добра справа. 

    – Олександре, чому Ви робите те, що робите? Що спонукало Вас робити щось для свого міста?

    – Відповім вам фразою Кеннеді, яку перенесу на свої реалії: «Не питай, що Україна (Прикарпаття, Коломия, громада) зробили для тебе, а скажи, що ти зробив для них». Як би це високо не звучало, але останнім часом це й є філософія мого життя…

    – Якими цінностями Ви керуєтесь у житті?

    – Бог, Сім’я, Україна та Футбол (саме в такій послідовності, і всі чотири слова з великої літери).

    – Що Вас надихає у житті?

    – Кожного дня шукаю нову мотивацію. Хоча останнім часом вона сама мене якось знаходить. Найбільше, звісно, мене надихає моя сім’я. Є така відома фраза Матері Терези: «Якщо ви хочете щось змінити у цьому світі, то йдіть додому і любіть свою родину». Для мене поняття «сім’я» має трохи глибший зміст. Це не тільки мій дім, а й все, що є навколо, і громада також. Наш дім не закінчується за нашим парканом. Він там тільки починається…

     

    – 21 листопада у День гідності та свободи разом із коломиянами викладемо карту України з палаючих свічок. Також цього року маю намір провести ще один благодійний турнір із серії «Слава Україні!» у смт Брошнів-Осада (восени змагання цієї серії пройшли в Івано-Франківську, Коломиї, Долині та Києві).

    Ще цього року безпосередньо у Коломиї завдяки гранту від «Української галицької асамблеї» облаштуємо велопарковки. А вже наступного року на їхній базі планую відкрити перший в Україні громадський велопрокат, який буде інтегрований у транспортну систему міста. Наприклад, на ровері можна буде безкоштовно доїхати з вокзалу до автостанції.  

    Більш глобальне завдання – вивести футбольну команду ЗОСШ № 1 міста Коломия у всеукраїнський фінал «Шкіряного м’яча 2015», тому зараз закладаю фундамент цієї справи – організовую тренування, комплектую склад команди, домовляюся про участь у турнірах, шукаю для дітей форму.

    – На Вашу думку, що робить громаду справді сильною?

     

    – Люди та комунікація між ними. Одна людина мало що може зробити, який би в неї не був ентузіазм. Це я говорю, судячи по собі. Але об’єднання людей – це сила. Будь-яку скалу лупати можна успішно і в спеку, і в холод, якщо є команда. Тому в 2015 році планую відкрити перший у місті ко-воркінг центр. Його мета – створити таке середовище спілкування, яке дало б змогу молодим (у першу чергу душею), творчим та ініціативним мешканцям Коломиї реалізовувати свої проекти в громадському секторі, бізнесі, мистецтві, спорті. Проекти, які будуть корисні не лише їм самим, а й усій територіальній громаді міста. 

    18.11.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!