В Івано-Франківську відбувся круглий стіл “Євромайдан: точка відліку”. Висловити свої думки та згадати події 21-го листопада 2013 року, початок Євромайдану, прийшли представники влади, мужні «самооборонівці», громадські активісти та політологи. Модератором зустрічі був «голос» франківського Євромайдану Ростислав Микитюк.
За словами Микитюка, Євромайдан «дав точку відліку та опори, звідки українці стартанули до свого євромайбутнього, до інтеграції».
«Того дня під міську ратушу прийшло кілька людей, а потім вже були перші палатки, плакати, перший комітет Майдану, мітинги», – зазначив Ростислав Микитюк.
Відтак передав слово студенту-активісту, який повів за собою молодь, – Максиму Кицюку.
Максим згадує, що головним поштовхом до революції стала відмова екс-очільника уряду підписати договір про асоціацію з ЄС.
«У перший тиждень ще жевріла надія, що у Вільнюсі колишній очільник таки підпише угоду, втім, коли цього не сталося, було прийнято рішення, що потрібно рухатися до Києва. Ці всі події спричинили створення нового суспільства. Ми змогли побачити, хто з українців готовий допомагати один одному та робити подальші зміни. Спільними діями ми змінили владу, але й нова не є панацеєю і ніколи не буде», – зауважив Максим Кицюк.
Крім того, активіст зазначив, що зараз ми не маємо що святкувати, ми повинні лише згадати всіх, хто загинув за нас та краще українське майбутнє на Майдані та в АТО.
«Майданівець» Василь Попович та голова Івано-Франківського обласного осередку ВО «Свобода» зазначив, що революція ще не завершена і каже: українці «на порозі» розчарування.
«Після Майдану та революції відбулася олігархічна контрреволюція. Цю Революцію гідності ми ще не довели до кінця. У Франківську вона пройшла під синьо-жовтим прапором, з’явилося багато волонтерів, але, переконаний, ми її програємо», – зауважив Попович.
Самооборонівець Юрій Лоп’янецький, активний учасник Майдану в Івано-Франківську та Києві, а зараз волонтер, який допомагає бійцям АТО всієї України, вважає Євромайдан, анексію Криму, війну, вибори президента та парламентські вибори початком тернистого шляху.
«Ці події у багатьох змінили бачення, що таке Україна. Багато ми не змогли завершити, адже почалася війна на Сході. Усі хотіли змін, люди би сприйняли реформи, але, на жаль, ми не змогли довести справу до кінця. Бо нам потрібно, щоб влада була для людей. Зараз основне – допомога бійцям. Революція гідності триває – це тільки початок, нам потрібно згуртуватися, намалювати дорожню карту, визначити пріоритети і рухатися до кращих часів», – наголосив пан Юрій.
Такої ж думки дотримується активіст Майдану, депутат Івано-Франківської обласної ради Ольга Бабій.
«Євромайдан – це не точка відліку. Для мене це шлях, яким потрібно просто йти. Це складна робота, але її потрібно робити», – зауважує Ольга Бабій.
19.11.2014