У Франківську відбувся круглий стіл “Розмаїття українського Донбасу. Схід та Захід разом”

  • До Івано-Франківська завітали представники незалежної громадської організації  “Донецький прес-клуб”, щоб розповісти, що на Сході теж поважають та люблять українське. Для цього вони організували круглий стіл на тему “Розмаїття українського Донбасу. Схід та Захід разом”. 

    Тож представники Донбасу, а це журналісти, освітяни, письменники та члени громадської організації “Бахмут український” розповіли про особливості краю, свою діяльність та про культуру, яку підтримують.

    За словами організаторів заходу, громадська організація на Донеччині працює вже 14 років, а до Івано-Франківська приїхали вперше. Вони хочуть, щоб Схід та Захід були разом. Також мають на меті налагодити тісні стосунки між областями.

    Зокрема у першому виступі незалежний журналіст із Донецька Євген Фіалко розповів про нелегке життя письменника Олекси Тихого, якого читачі цінують на заході та сході країни. Журналіст зазначив, що вперше перебуває на святій галицькій землі, адже сам народився та мешкає на Донеччині.

    “Ми приїхали тому, що події, які відбуваються на Донбасі, тривожні. І кожен задумується: чому так трапилося?” – зазначив чоловік.

    Відтак у своєму виступі прирівняв Олексу Тихого до Ісуса Христа, мовляв Тихий узяв усі гріхи Донбасу на себе, адже був готовий пожертвувати собою заради любові до Батьківщини. Тож щоб франківські діти більше познайомилися з культурою Донбасу, для наукової бібліотеки імені Франка передали книги про правозахисника та патріота Олексу Тихого. 

    Волонтер громадської організації “Бахмут український” Ганна Бокова розповіла про роботу, яку роблять донеччани для бійців АТО. Вона зазначила, що з початком проросійських настроїв на сході України волонтери організації працювали в підпіллі. А тепер вони допомагають не тільки військовим, а й переселенцям. Крім того, мирні мешканці міста виготовляють буржуйки та грілки для передової. 

    Освітяни в свою чергу розповіли, що готові співпрацювати в культурному та соціальному напрямку з Івано-Франківщиною, і вважають, що на Донбасі повинні вивчати історію Галичини, аби ніколи більше не обманювали населення. 

    Також розповіли про українську культуру на Донбасі та про різнобарвний край. Організатори кажуть: сьогодні як ніколи потрібно проводити такі заходи та показувати, що Донецьк – це Україна.

  • 28.11.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!