Російські біженці-дисиденти ледь зводять кінці з кінцями в Україні

  • Росіяни, які не можуть змиритися з режимом Путіна, масово полишають батьківщину та тікають за прихистком в Україну

    Здебільшого, це ті жителі Росії, хто підтримував Майдан, а тепер протестують проти російської агресії на Донбасі, проте в Україні не квапляться забезпечити їм хоча б якісь гідні умови проживання та надати статус біженців, передає Еспресо.TV з посиланням на ТСН.

    За дев’ять місяців року статус біженця надали лише трьом з понад сотні бажаючих.

    Біженець з Росії, журналіст Михайло Агафонов, нещодавно влаштувався на роботу кур’єром – з ранку до ночі возить канцотовари Києвом. В Росії Михайла підозрювали в написанні статей з критикою влади, йому загрожувала колонія. Чи писав ті статті насправді, Михайло не зізнається, настільки він заляканий. До України Михайло втік ще влітку, хотів отримати статус біженця, але справа з місця не зрушила й досі. Виявилося, що в Україні це надскладна бюрократична процедура. А поки його не визнали біженцем, Михайло не має права на легальну роботу, тому й тримається за свій кур’єрський підробіток. Він поясює своє рішення поїхати до України тим, що “атмосфера в Росії більше не придатна для життя”.

    Про своє ж невизначене майбутнє колишній журналіст каже, що підтримка ним України не має якоїсь корисної мети. “Ми підтримуємо Україну не для того, щоб потім “вкатити” їй рахунок. Є тільки надія на допомогу і розуміння”,- підкреслює десидент.

    Тим часом, на Одещині вже рік актор Сергій Анісіфоров бореться за право жити в Україні легально. Добрі люди пустили його пожити в літню кухню, більше нема де.  Сергія, колишнього дітдомівця, режисери уподобали за характерну зовнішність. В Санкт-Петербурзі його щоранку забирав з дому службовий автомобіль, а серіалам та фільмам, де він зіграв кримінальних авторитетів та міліціонерів, і ліку не було. За його словами, він більше не міг ставитися до своїх колег по цеху, наче нічого не відбувається. “Зараз у нас з цими людьми величезна прірва”- підкреслив колишній актор. Все в його житті змінив Майдан. “Я дуже близько до серця сприйняв розгром студентів о 4-й ранку 30 листопада, я одразу виїхав на Майдан, оселився в одеському наметі”, – розповідає росіянин, але тоді він ще не здогадувався, що додому вже не повернеться. За його словами, 

    Петро Любченков, психолог із Краснодару, нині мешкає в Одесі. Колись він працював психологом в дитячому центрі. Під час Майдану він підтримував Україну в соцмеражах, поставив собі на сторінку український прапор і за це раптом став ворогом номер один для родичів та знайомих. За пости у Фейсбуці в місцевій газеті його назвали “гипнотизером-бандеровцем”, погрожували розправою і врешті арештували. Зараз мирний колись психолог хоче воювати за Україну і проходить  навчання в одному з добровольчих батальйонів, а також понад усе чекає статусу біженця, адже без нього навіть виїзд в іншу область – це порушення міграційного законодавства.

    Намагається воювати за Україну й Сергій Анісіфоров, який вступив до одеської самообони, поки в місті тихо, новоспечений самооборонівець робить ремонт в тутешніх приміщеннях. Відмови української міграційної служби він двічі оскаржував в Херсонському суді, проте обидва рази – безрезультатно. Із сотні росіян, які спочатку року просили притулку в України, лише одному надали статусу біженця, а всі інші – в співробітників міграційної служби викликають сумніви.

    Нагадаємо, раніше повідомлялось, що кількість громадян Росії, які звернулися до української влади з проханням про захист, цьогоріч зросла втричі. На сьогодні таких прохань надійшло від більш як 100 громадян Росії.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!