У Білорусі влада заблокувала незалежні інтернет-ЗМІ

  • Увечері в суботу в Білорусі стали недоступні навіть нейтральні щодо влади інформаційні інтернет-ЗМІ. А опозиційні інформаційні сайти були блоковані раніше, – повідомляє “INSIDER” із посиланням на російську службу BBC.

     

    Роботу нейтрального, за визначенням білоруських аналітиків, порталу “naviny.by” та інформаційного агентства “БелаПАН” заблокували до ночі суботи з невідомих причин.

     

    Раніше впродовж дня користувачі мали проблеми з доступом до низки сайтів.

     

    Сайт “onliner.by”, який публікував поряд із новинами комерційну інформацію, був виключений із національної доменної зони за рішенням оперативно-аналітичного центру при президенті Лукашенку, як повідомляється, за порушення торгових операцій в Інтернеті і на вимогу Міністерства торгівлі Білорусі.

     

    Редактори сайтів, що публікують неузгоджену з владою суспільно-політичну інформацію, повідомляють, що не змогли домогтися від чиновників пояснення причини блокування сайтів.

     

    У Білорусі ухвалено зміни до закону про ЗМІ, що посилили правила роботи в Інтернеті. Дія нового закону мала розпочатися з 1 січня 2015 року.

     

    Проте вже в суботу, 20 грудня, користувачам у Білорусі були недоступні деякі інтернет-портали, такі як опозиційно налаштований сайт “Хартія-97”, керований із Росії нелюбом білоруської влади, журналістом Павлом Шереметом “Білоруський партизан” і сайт інтернет-газети “Солідарність”.

     

    Згідно з новою редакцією закону, до ЗМІ належать будь-які інформаційні ресурси, поширювані через Інтернет, і такі, які містять інформаційні повідомлення чи матеріали.

     

    Іноземні сайти повинні отримати в Мінську дозвіл на поширення інформації в Білорусі. Міністерство інформації країни при невиконанні цієї вимоги має право винести іноземному сайту попередження. При двох і більше попередженнях (у тому числі надісланих електронною поштою) доступ до сайту на території Білорусі може бути обмежений.

     

    Підставою для винесення попередження є й зміна змісту іноземного сайту на території Білорусі.

     

    Обмеження доступу до сайтів може проводитися в позасудовому порядку і навіть за одноразове порушення. Доступ до сайтів блокуватимуть білоруські інтернет-провайдери.

    21.12.2014

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!