Державний комітет телебачення і радіомовлення ініціював припинення роботи україномовної версії телеканалу “Euronews”.
Відповідний проект розпорядження уряду 25 грудня було оприлюднено на сайті комітету.
Згідно з розпорядженням, Національна телекомпанія України має розірвати ліцензійну угоду з міжнародним телеканалом про створення україномовної версії. Крім того, НТКУ зобов’язана припинити виробництво україномовного контенту і продати 2950 іменних акцій (1%) акціонерного товариства з обмеженою відповідальністю “Euronews”, які належать НТКУ.
Міністерство фінансів, згідно з проектом розпорядження, повинно було передбачити в держбюджеті на 2015 рік виділення коштів на погашення заборгованості НТКУ перед “Euronews”.
У пояснювальній записці до проекту документа нагадується, що в жовтні 2010 року було підписано угоду між НТКУ та “Euronews”, у якій сторони зобов’язалися робити дві україномовні версії каналу “Euronews”: НТКУ створювала українську версію телеканалу, а “Euronews” транслював свої програми з україномовною звуковою доріжкою. Наголошено, що “Euronews” мав припинити трансляцію в Україні своєї версії російською мовою, проте канал цього не зробив.
При цьому НТКУ зобов’язалася щорічно сплачувати ліцензійний внесок. За запуск проекту було сплачено з державного бюджету 5,5 млн євро, наступні внески НТКУ становили близько 7 млн євро на рік. Ліцензійний внесок НТКУ є одним із найбільших. Окрім цього, телекомпанія повинна щорічно сплачувати членський внесок акціонера на суму близько 100 тис. євро.
У 2012-2013 рр. кошти на розрахунки з “Euronews” виділяли з державного бюджету не в повному обсязі, а на 2014 рік відповідні витрати взагалі не було передбачено.
Це призвело до того, що станом на 9 жовтня 2014 року заборгованість становила 10,8 млн євро.
12.01.2015