Всі – у басейн!

  • Нещодавно в Івано-Франківську відбувся круглий стіл під гучним гаслом – відродити місто як центр підготовки олімпійського резерву з водних видів спорту. Спеціально запрошені «золоті рибки» Яна Клочкова та Денис Силантьєв говорили про те, що плавання треба зробити доступним та модним, адже 70% українців досі не вміють плавати. А де ж можна поплавати в Івано-Франківську?

     

    Відкриття міських басейнів відбувається якраз тоді, коли завершується купальний сезон на обидвох Бистрицях. У місті цього року офіційно працює 8 басейнів, але лише два з них відкриті для загального доступу: басейн Коледжу фізичного виховання та басейн Національного університету нафти і газу. Решта 6 розташовані переважно у школах і працюють виключно для «своїх» учнів та вчителів. Згідно з програмою будівництва басейнів, у Івано-Франківську нещодавно розпочалось будівництво нового 50-метрового басейну, проте воно зупинено через брак коштів.

    Яні Клочковій та Денису Силантьєву не варто перейматися тим, як зробити плавання в Івано-Франківську модним. Актуальніше говорити про доступність, адже з 2006 року, коли перестав працювати спорткомплекс «Олімп», навантаження на басейни фізичного коледжу та ІФНТУНГ значно збільшилось. Відтак ці два басейни останніми роками не в змозі прийняти усіх бажаючих навчитися плавати. Плавати буде той, хто встигне записатися першим. До речі, обидва басейни відповідають олімпійським стандартам – 25 метрів у довжину, 6 доріжок, глибина від 1,2 до 4 метрів.

    Плавальний сезон у басейні Коледжу фізичного виховання розпочнеться 1 жовтня. «На даний час групи в процесі формування і місця ще є», – запевнив директор басейну Юрій Пожар. Цього року на базі басейну щодня відбуватимуться безкоштовні уроки плавання для дітей зі шкіл області, які ще не вміють плавати. Ці заняття відбуватимуться організовано від кожної школи. А дорослі зможуть плавати переважно у вечірні години – з 18.00 до 22.00. Вартість заняття ще не встановлена, але, як вдалося з’ясувати, година плавання коштуватиме в межах 30 гривень. З кожною групою працює інструктор, вартість послуг якого буде включена у ціну заняття.

    Басейн колежу фізвиховання зажив слави закладу з достатньо жорсткими вимогами. Справа в тому, що вода у басейні не хлорується звичним способом: «Ми відмовилися від хлорування і використовуємо гіпохлорид, тому вода у басейні така ж, як у водоканалі, і прирівнюється до питтєвої», – пояснює Юрій Пожар. Щоб зберігати чистоту води, контроль за чистотою тіл просто необхідний. Для того, щоб записатися в групу, необхідна довідка від дерматолога про відсутність шкірних захворювань. А без шапочки для плавання та гумових тапочок у басейн нікого не впустять. Безпосередньо перед входом у воду усіх в обов’язковому порядку оглядає медпрацівник. Дівчатам з помадою на губах або залишками кремів на шкірі у воду – зась.

  • Трохи пізніше відкриється басейн ІФНТУНГ. Зараз тут триває ремонт, практично повністю міняють плитку. Як повідомив завідувач басейну Фіша Гольденберг, басейн почне працювати не раніше 12-15 жовтня, а запис у групи розпочнеться наприкінці вересня. Зважаючи на підвищення тарифів Теплокомуненерго, вартість заняття для дорослих цього року зросла до 30 гривень за годину, а для дітей – до 25 грн. за годину. Заняття відбуваються двічі на тиждень, дорослі плавають з 19.00 щодня і у неділю з 9.00. На кожних 10-15 чоловік виділяється тренер, послуги якого також включені у вартість заняття.

    Воду в басейні ІФНТУНГ хлорують звичайним розчином хлору, тому людям з чутливою шкірою варто вважати. Гумові шапочки тут також є обов’язковими, а перед заходом у воду перевіряють, чи достатньо добре ви помилися. З іншого боку, хлорування та постійний контроль відвідувачів медпрацівниками створює безпечні умови для плавання. Як запевняє Фіша Гольдберг, за 17 років його роботи у басейні не трапилось жодного випадку інфекційного захворювання.

    Пощастило тим, хто навчається у ІФНТУНГ, бо, за задумом ректора, жоден студент не закінчить цього закладу, доки не навчиться плавати. А що робити тим, хто з певних причин залишиться «за бортом» і не потрапить у жоден з цих двох басейнів? Якщо бажання навчитися плавати чи просто бути у воді не обмежується фінансовими можливостями, то можна звернутися у центри аква-фітнесу. До прикладу, «Анжеліка» та «Живиця» мають невеличкі басейни та інструкторів з плавання. Індивідуальне заняття з інструктором коштує 80 гривень з годину, тоді як заняття з аква-фітнесу – 60 грн. Перевагами цих басейнів є те, що вода проходить очистку озоном та іонами срібла і є на кілька градусів теплішою, ніж у вищезгаданих басейнах.

    Наталка ГОЛОМІДОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    4 thoughts on “Всі – у басейн!

    1. не так вже все строго в басейні коледжу фізвиховання, але в загальному враження від нього дуже позитивне…шкода, що в літній період басейн не працює

    2. Мій синулька 2роки7місяців кожний день у ванній кімнаті робить “потопи”. Підскажіть чи в Івано-Франківську є басейни для таких дітей?

    3. я хочу ходити в “олімп”……аааааааа я хочу плавати!

    4. Моїй донечці 11-місяців ви записуєте дітей такого віку?якщо ні будь-ласка порадьте куди можна звернутися!Дякую!

    Comments are closed.