Американський почин

• Прикарпатський борець Андрій КВЯТКОВСЬКИЙ вдало розпочав новий змагальний рік, здобувши бронзову нагороду на престижному турнірі у США.

Гасло «У змаганнях головне не перемога, а участь» – не для нього. Титулований калушанин Андрій Квятковський вирушив за світовою нагородою до далекої Америки, у місто Колорадо-Спрінґс, де з 28 по 31 січня відбувався престижний міжнародний турнір «Dave Schultz-2015». Змагання проводилися із греко-римської, вільної та жіночої боротьби у пам’ять про трагічно загиблого олімпійського чемпіона Девіда Шульца.

Для борців меморіал «Dave Schultz» був у поточному році першим із подібних престижних турнірів, що входять до календаря FILA. У змаганнях з вільної боротьби, де змагався Андрій Квятковський, крім американців, брали участь спортсмени з Росії, Японії, Болгарії, Індії та інших країн світу. У підсумку 24-річний прикарпатський борець став бронзовим призером меморіалу у ваговій категорії до 66 кг, поступившись тільки господарям турніру Джордану Оліверу та Рісу Хемфрі. Бронзу прикарпатець розділив з іншим американцем Зайном Ретерфордом.

Для Андрія Квятковського міжнародна нагорода, здобута у США, далеко не перша у спортивній кар’єрі. Минулого року він виграв друге місце на турнірі «Гран-Прі Алі Алієва» у Махачкалі, а також став призером Кубка Європи (Москва, третє місце) та міжконтинентального Кубка (Хасавюрт, третє місце). Ще раніше дворазовий чемпіон України здобув право виступити на Олімпійських іграх у Лондоні, де, щоправда, за браком досвіду, поступився вже у першій сутичці. У 1/8 фіналу вагової категорії до 66 кг наш земляк програв Акжуреку Танатарову з Казахстану (1:1, 0:1).

Пам’ятаючи про прикру поразку у Лондоні, Квятковський має нову ціль – здобути ліцензію на Олімпійські ігри-2016 у Ріо-де-Жанейро. Враховуючи, що нинішній рік передолімпійський, визначальним для борців-вільників повинен стати чемпіонат світу, адже на ньому спортсмени боротимуться не лише за медалі, а й за олімпійські ліцензії. «Кожен спортсмен мріє бачити себе на п’єдесталі. Причому бажано, аби цей п’єдестал був олімпійським», – переконаний Андрій Квятковський, для якого новий змагальний рік розпочався з нагороди в Америці. Так тримати!
                                                                                                                                                                          Андрій МЕНІВ

• Довідка
    Андрій КВЯТКОВСЬКИЙ
    Народився 2 лютого 1990 року у Калуші.
    Майстер спорту міжнародного класу з вільної боротьби.
    Учасник ХХХ Олімпійських ігор (Лондон, 2012р.).
    Досягнення:
    Чемпіонат Європи, кадети (Болгарія, 2007) – третє місце;
    Чемпіонат Європи, юніори (2010) – третє місце;
    Чемпіонат України (2012, 2013) – перше місце;
    Турнір Голден Гран-Прі (Баку, 2013) – третє місце;
    Кубок Європи (Москва, 2014) – третє місце.

До теми…
    Прикарпатські борчині – у топ-20 світового рейтингу
    Міжнародна федерація об’єднаних стилів боротьби FILA оприлюднила новий рейтинг найсильніших у світі атлеток, які виступають у жіночій боротьбі.

До світової когорти спортсменок (топ-20), що визначалась у вісьмох вагових категоріях, увійшли і дві калушанки – майстер спорту України міжнародного класу 25-річна Ірина Харів та майстер спорту України 20-річна Тетяна Кіт. Згідно з рейтингом FILA, складеним за підсумками виступів борчинь у 2014 році, обидві вихованки калуської школи боротьби потрапили до топ-20 найкращих спортсменок світу вагової категорії до 55 кг. Ірина Харів посідає в ньому четверте місце, а Тетяна Кіт – 19-те місце, пише sport.if.ua. Серед інших членів національної збірної України з жіночої боротьби найвагомішого результату на міжнародній арені минулого року досягла 25-річна волинянка, заслужений майстер спорту України Юлія Ткач-Остапчук. Торік вона стала чемпіонкою світу і сьогодні продовжує очолювати рейтинг FILA у ваговій категорії до 63 кг.