Новий голова Галицької РДА Ярослав Бартків за 10 днів своєї роботи вивчив проблеми і окреслив основні напрямки та перспективи розвитку району. Відтак наприкінці минулого тижня розказав про них журналістам. Роботи у нього (як, зрештою, і в кожного районного голови) достатньо.
«Я думав, що в бізнесі складно, – ділиться Бартків першими враженнями, – але тут набагато складніше. Тому що нагромадилося дуже багато проблем за двадцять з лишнім років незалежності нашої держави».
Основних пріоритетів він визначив п’ять. Перший – підтримка бійців, які служать на сході України, та їхніх родин. Відповідне розпорядження новий керівник району видав на першій же нараді.
Наразі в Галицькому районі є 46 мобілізованих. Щоб обстежити соціально-побутові умови сімей бійців АТО, кожне районне управління взяло під патронат по такій сім’ї. «Ними має займатися кожен державний службовець, – вважає голова РДА. – Ми повинні знати, яка ситуація в сім’ї і які проблеми в мами, батька, дітей тут, на місці».
Крім того, Ярослав Бартків дав доручення облікувати всіх добровольців з Галицького району, щоб допомагати їм.
Другий пріоритет – сприяння волонтерському руху. Нині в районі є кілька організацій, що займаються збором продуктів, одежі, амуніції і передають їх в АТО. Бартків обіцяє їм всіляку підтримку.
Третій пріоритет – вчасна виплата заробітної плати. Наразі заборгованості в районі нема, і голова РДА сподівається, що й не буде.
Четвертий – патріотичне виховання молоді. За словами Бартківа, український народ має достойне історичне минуле в боротьбі за незалежність: січові стрільці, герої УПА, Небесна сотня, загиблі в АТО. Тож на їхньому героїзмі треба виховувати наших дітей, починаючи зі школи.
І на п’ятому місці серед пріоритетів – розвиток Галича як історичної столиці. «На території нашого району є таке славне місто Галич, – додає Ярослав Бартків. – Є й музей «Давній Галич», який треба всебічно підтримувати, щоб на цій історії ми мали майбутнє».
Як акцентує керівник району, внаслідок адмінреформи є небезпека втратити Галич як адміністративну одиницю, а цього допускати не можна. Особливо, якщо згадати, що так було задумано ще за радянських часів. Комуністичній владі було не вигідно зберігати історію Галича, відтак місто енергетиків облаштували у Бурштині.
До речі, після того, як Бурштин отримав статус міста обласного підпорядкування, Галицькому району стало ще гірше. Бо і бюджет районний зменшився, і кількість мешканців.
Т. С.