Попри порушення режиму тиші й відсутність натяку на те, що бойовики виконуватимуть Мінські угоди, воєнний стан в Україні впроваджувати не квапляться. Про його введення за умови, що в Україні не буде досягнуто миру, заявляв раніше президент Петро Порошенко.
У Генштабі поки що підстав для введення воєнного стану не бачать, – пише ТСН.
За законом України, воєнний стан – це особливий правовий режим, який запроваджують у випадку збройної агресії. Це не диктатура і не тотальна влада військових. Експерти стверджують, що боятися його не потрібно. Воєнний стан має створити кращі умови та максимально мобілізувати зусилля, щоби відбити ворога та зберегти країну.
Обмежень може бути кілька – комендантська година, обмеження пересування, контроль засобів масової інформації. Вас можуть просити побудувати для війни захисні споруди, авто можуть забрати для потреб фронту, а в квартиру заселити військових або евакуйованих.
Також серед умов військового стану:
– трудова повинність: кожен, хто може тримати лопату, працюватиме;
– усе, що є в державі (державне, приватне, комунальне), працюватиме на армію та оборону;
– перевірка документів, авто, квартир – і жодної відмови;
– табу на страйки і перевибори;
– заборона політичних партій і громадських організацій, які дестабілізують ситуацію в країні;
– продаж зброї та алкоголю – заборонено;
– у випадку необхідності – примусова евакуація з прифронтових зон та ін.
Але це не назавжди. Які обмеження впроваджувати, чи повністю, чи частково – вирішуватимуть залежно від ситуації. Воєнний стан навіть не означає повної мобілізації, якщо в цьому немає потреби.
17.02.2015