В Івано-Франківську за круглим столом представники влади та підприємці шукали шляхи вирішення проблеми вивісок та реклами на фасадах пам’яток архітектури.
За словами керівника комунального підприємства “Міський рекламно-інформаційний центр” Вікторії Шахоріної, вивіски та незаконна реклама на фасадах будинків – болюче питання для Івано-Франківська.
“Усі бачать, що робиться з фасадами і пам’ятками архітектури, особливо у середмісті Франківська. Був рік, коли підприємці самостійно наводили лад із вивісками, втім це не дало результатів. А демонтаж, який проводило підприємство, не завжди був доведене до кінця. Ми розуміємо, що зараз важкий час для бізнесу, тому зібралися, аби обговорити, що потрібно від нас, щоб вивіски були успішними”, – зауважила Вікторія Шахоріна.
Відтак кожен міг висловитися з приводу реклами та вивісок у середмісті Івано-Франківська.
Керівник ради підприємців при МВК Петро Строїч переконаний, що питання вивісок наразі не на часі, адже в країні війна і потрібно підтримувати малий та середній бізнес, а не розвалювати його.
“Згідний, що у нас реклама захаращує середмістя, але у мене зустрічне питання: що міська влада робить, щоб у Франківську не було “стікляшок” у центрі? Рекламу хоч завтра можна зняти, а от те, що набудували в історико-архітектурному плані, вже ніхто не знесе. Я вважаю, що архітектура має презентувати проект вигляду вивісок, бо підприємці витрачаються на свої проекти, але архітектура їх не затверджує”, – каже Строїч.
Натомість головний архітектор міста Володимир Гайдар погоджується, що бізнес підтримувати треба, але війною прикриватися тут не слід.
“Більшість вивісок застаріли. Місто потрібно звільнити від дисгармонійних нашарувань. Ще до моєї каденції були адекватні норми рекламних вивісок. Фірми і підприємці мають перечитати цей список перед тим, як виготовляти вивіски, порадитися з нами, а не приносити вже на погодження. Вивіска має бути як дорогий аксесуар на жінці і повинна бути виготовлена згідно з вимогами, щоб шрифти та малюнок пасував до конкретної будівлі”, – зауважив Гайдар.
Головний архітектор міста переконаний, що реклама, яка зараз є в середмісті, працює не на підприємців, а на бізнес.
Представники ГО “Тепле місто” зазначають, що велика вивіска не завжди ефективна. Тому фахівці допомагають створювати компактні вивіски, які аж ніяк не шкодять бізнесу.
Також у жваву дискусію втрутилася депутат міськради Світлана Оришко. Вона запропонувала підприємцям ставати патріотами пастельних тонів, а не надто яскравих кольорів. Також депутат порадила МРІЦ розробити єдині положення візуалізації для пам’яток архітектури, а в зональній та центральній частинах міста мінімізувати рекламу та рекламні вивіски.
Самі ж підприємці, які прийшли на обговорення, просять відтермінувати демонтаж застарілих вивісок та скаржаться, що такий демонтаж обійдеться їм у 15 тисяч гривень. Втім Вікторія Шахоріна цей факт заперечила, зазначивши, що за рік демонтаж вивісок обійшовся підприємству в 6 тисяч гривень.
Сам головний архітектор попросив підприємців не встановлювати вивіску чи рекламу незаконно, оскільки потім важко демонтувати. Також Гайдар просить підприємців надати напрацьовану інформацію та запустити відеоролик цінностей: що є добре, а що погано у рекламах та вивісках.
Щодо штрафів за несанкціоновану вивіску чи рекламу, то вони законодавством не передбачені. Хоча саме такі штрафи були б найефективнішим вирішенням проблеми.
Візуалізація того, як може бути в Теплому місті
23.02.2015