«Основним чинником, що вплинув на зростання цін на хліб, є і було зростання вартості борошна, питома вага якого у собівартості хліба становить понад 50%, − наголосив управлінець. – Впродовж лютого-березня вартість борошна для хлібопечення зростала в 4 рази. Станом на 4 березня відповідно до торгів на Аграрній біржі України вартість борошна пшеничного у порівнянні з груднем минулого року зросла на 65,7%, житнього – на 27,3%».
Однак, навіть з урахуванням цього, за результатами моніторингу, проведеного робочою групою, яка створена за дорученням голови облдержадміністрації Олега Гончарука, хлібокомбінати Івано-Франківська, формуючи ціну на хліб простої рецептури, не перевищили рівня планової рентабельності. Дотримувалися норм при встановленні надбавок, говорить Володимир Попович, і у торгівельній мережі обласного центру.
«Обласна державна адміністрація не встановлює ціну на хліб, − зазначає він у коментарі після прес-конференції. − Калькуляцію розробляють економісти хлібопекарських підприємств. А виявити порушення, допущені під час цього процесу – в компетенції Антимонопольного комітету. У повноваженнях робочої групи, створеної за дорученням голови облдержадміністрації, – постійне проведення моніторингу цінової ситуації».
14.03.2015
Читайтпе також:
Ціни у франківських аптеках: різниця між ліками та препаратами – в рази (ФОТО+ІНФОГРАФІКА)
Максимально можлива націнка на хліб для прикарпатських торгівців – 10%