На Прикарпатті представники німецько-швейцарського проекту розповіли, як утилізовувати відходи

  • 20 березня представники провідної швейцарської компанії «ESilCo AG», яка вже понад двадцять років успішно працює на ринку екологічних проектів, презентували концепцію переробки та утилізації сміття на Прикарпатті.

    Захід відбувся в рамках започаткованого головою обласної державної адміністрації Олегом Гончаруком проекту «Єврокарпатська ініціатива».

    Як відзначив на початку зустрічі заступник голови облдержадміністрації Володимир Кушнір, тема утилізації та переробки твердих побутових відходів є надзвичайно актуальною не лише для Івано-Франківщини, а й для Західної України в цілому. Вирішення цього питання дасть можливість позбутися проблеми, що у тій чи іншій мірі властива більшості населених пунктів краю, сприятиме покращенню екологічного середовища й дозволить області забезпечити додаткові надходження до бюджету.

    «Ми запросили європейську компанію, щоби перейняти досвід, ознайомитися з сучасними технологіями, які використовуються в цьому напрямку. Переконаний, шляхом залучення інвестицій, з використанням набутих знань нам вдасться якісно активізувати роботу, вибравши найбільш відповідну для області стратегію утилізації твердих побутових відходів», – зауважив Володимир Кушнір.

    Директор «ESilCo AG» Ернст Зільхер повідомив, що на основі аналізу ситуації з утилізацією сміття, яка склалася на території Івано-Франківської та Львівської областей, де на полігонах щорічно накопичується майже 1,1 млрд тонн твердих побутових відходів, доцільним є спорудження двох сміттєпереробних заводів – по одному в кожному з регіонів. Вони б мали поступово переробляти як сміття, що вже накопичилося, так і те, яке б щодня надходило від компаній, які займаються його збором та транспортуванням до місць утилізації.

    За словами представника швейцарської компанії, задля оптимізації системи збору відходів важливо, щоби кожна машина щодня долала максимально 60 кілометрів та могла доставляти сміття двічі на день.

    Не менш важливою є організація роботи пунктів сортування сміття в окремих районах області. Так, відходи зі скла, пластику, паперу після переробки є придатними для повторного використання. Непридатні ж відходи після сортування потрібно спалювати.

    Прикладом успішного функціонування такої системи переробки та утилізації твердих побутових відходів, на думку «ESilCo AG», можна вважати роботу сміттєперобного заводу в Кельні. Його будівництво свого часу обійшлося в 1,4 мільярди німецьких марок, однак достатньо швидко виправдало вкладені в нього ресурси.

    «ESilCo AG» організовує всю логістику щодо будівництва сміттєпереробних заводів – від розроблення проектно-кошторисної документації, проведення тендерних процедур, контролю за якістю виконання робіт та використанням коштів. Відповідні консультації надають й органам влади.

    Окрім того, «ESilCo AG» має досвід успішної реалізації екологічних проектів у таких країнах, як Сербія, Чорногорія, Польща, Канада, Німеччина, Алжир.

    «Концепція утилізації відходів сьогодні є надзвичайно актуальною й ваша область може стати однією із перших в Україні, яка працюватиме у цьому напрямку”, – резюмував Ернст Зільхер.

    21.03.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!