Футзал. “Ураган” поступився лідеру і завершив чемпіонат на шостому місці (ВІДЕО)

• “Локомотив” і “Ураган” підвели підсумок регулярного чемпіонату матчем, який мав турнірне значення тільки для гостей, які за сприятливого збігу обставин могли зі свого шостого місця піднятися аж на четверте. Правда, далеко не все тут залежало від самих івано-франківських футболістів, так що їх наставник Іван Скіцко незадовго до стартового свистка сказав, що його команда буде грати як звичайний матч, а все на свої місця розставить гра.

І гості дуже бадьоро почали гру – не встиг секундомір відрахувати перші 60 секунд, як Кіндратів, обігравшись в стінку з Сімкою, від правої бровки потужно вистрілив у ближній верхній кут – Литвиненко встиг підняти руки, від яких м’яч влучив у поперечину. Щодо “Локомотива”, то господарі взагалі нікуди не поспішали, грали в якусь свою гру, але вона була без воріт, то завершувалася далекими й здебільшого неточними ударами по володіньзоні Колтка. Тим не менш голкіпер “Урагану” на своєму посту не дрімав, і коли на 7-ій хвилині Білоцерківець зробив передачу ближче до штрафного майданчика на Дмитра Сорокіна, а м’яч від ноги Кіндратіва рикошетом несподівано полетів у ворота, Колток встиг перевести м’яч на кутовий.

У середині тайму несподівано зашкутильгав Журба і, попросивши заміну, покинув майданчик, а його місце в першій четвірці зайняв Максим Бессалов. Не було би щастя, але нещастя допомогло – так можна охарактеризувати перебування Бессалова у своїй першій зміні з точки зору ефективності. Його удар на 12-ій хвилині після передачі Дмитра Сорокіна був не найбільш “гарматний”, але Колтку перекрили огляд, і на м’яч він зреагував із запізненням – 1:0.

Добившись успіху, “Локомотив” перейшов на академічний футзал, і головному тренеру “залізничників” Євгену Ривкіну довелося використовувати кадровий резерв з числа молоді, щоб додати грі динаміки. Господарі продовжували контролювати гру, володіючи м’ячем, але до кінця тайму лише раз мали можливість вийти вперед. На 18-ій хвилині Кісельов справа прострілив штрафну, а там Шамлі до такої передачі виявився не готовий і метрів з трьох пробив вище поперечини.

Зазвичай ми звикли бачити заміни воротарів після перерви в “Локомотива”, але Литвиненко цього разу залишився в “рамці”, а ось в “Урагану” на другі 20 хвилин вийшов Біров – до Колтка навряд чи були претензії, просто потрібна була можливість пограти і другому голкіперу. Говорити, що молодому воротареві випав великий обсяг роботи, не доводиться. “Локомотив” в атаках не виявляв великої ретельності, покладаючись на те, що головий момент обов’язково прийде. Тим часом і небезгрішна оборона господарів допустила помилки. На 26-ій хвилині Сімка в штрафній виявився віч-на-віч з Литвиненком і навіть пробив, але воротар “Локо” встиг зачепити рукою м’яч, чого вистачило, щоб не дозволити шкіряному снаряду далі покотитися у ворота.

А через дві хвилини гольовий момент до господарів таки прийшов. Мабуть, найактивніший у складі “Локомотива” Віталій Кісельов на замаху обіграв суперника, після чого пробив. Корсун у штрафній боровся за позицію з Шпигарем і мимоволі став автором гола у свої ворота – м’яч від ноги гравця “Урагану” змінив напрям польоту так, що у Бірова не було жодних шансів врятувати – 2:0.

• За статистикою сезону, якщо “Локомотив” забиває два м’ячі, то він вже не програє. Спрацювало це і в суботньому матчі – гості нечасто турбували Литвиненка, наставник “Урагану” Іван Скіцко вже почав подумувати про гру з п’ятим польовим, і Боргун вже навіть одягнув воротарську футболку. Але на 38-ій хвилині нестандартно зіграв Михайло Зварич, який сміливо на лівому фланзі пішов у обіграш. “Локомотив” до цього часу вже “висів” на п’яти фолах, і тому Олександр Сорокін не зважився проти франківця грати жорстко. Той скористався ситуацією, і навіть кидок Шамли під удар не вплинув на долю епізоду – м’яч кулею влетів у дальній кут.

2:1 – за дві хвилини до фінальної сирени у гостей промайнув промінчик надії на нічию, і через 30 секунд “ураганівці” перейшли на гру з п’ятим польовим. “Локомотив” до цього був готовий і відіграв “чотири проти п’яти” майже ідеально. Зовсім ідеально було б, якщо б господарі встигли перевіряти і порожні ворота, але до них у гравців “Локомотива” великого інтересу не було – спокійно відзахищалися, що і дозволило на переможній ноті запевнити регулярний чемпіонат.

Суперник чемпіонів України за плей-офф був відомий давно – це “Лукас”, а от “Ураган” тільки у 18-му турі дізнався, що в чвертьфіналі його чекають матчі з “ЛТК”. У двоколовому турнірі іванофранківці обидва матчі луганчанам поступилися, так що мотивації у них проти “телефоністів” тепер предостатньо.

Чемпіонат України. Екстра-ліга. 18 тур
    “ЛОКОМОТИВ” (Харків) – “УРАГАН” (Івано-Франківськ) – 2:1 (1:0)

28 березня. 14:00. Харків. Палац спорту “Локомотив” ім. Г.Кірпи. 1000 глядачів.
    Арбітри: Кухар (Кривий Ріг), Білащенко (Чернігів). Спостерігач арбітражу: Стрелецький (Луганськ).

“Локомотив”: Литвиненко-к – Журба, Білоцерківець, Д.Сорокін, Овсянніков – Рогачов, О.Сорокін, Кісельов, Шпигар – Шамлі, Бессалов.
    “Ураган”: Колток (Біров, 21) – Роман Кіндратів-к, Сімка, Рудавець, Зварич – Пелех, Корсун, Боргун, Лясковський – Горбатий, Миколюк, Баланик.
    Голи: Бессалов (12), Корсун (27, автогол) – Зварич (38).