В Івано-Франківську рятувальники відкрили нове приміщення кінологічної служби

  • 2 квітня в УДСНС в Івано-Франківській області відбулося відкриття нового приміщення та показовий виступ пошуково-рятувальних собак кінологічного відділення воєнізованого гірничо-рятувального загону, в якому взяли участь начальники територіальних підрозділів Управління.

    Нові та світлі, пристосовані для повсякденної служби та навчання кабінети освятив настоятель храму Святого Духа митрофорний протоієрей Василь Максимишин, після чого на стадіоні У ДСНС в області продемонстрували вміння та навички пошуково-рятувальних собак. Присутні мали можливість ознайомитися зі специфікою тренування та вміннями собак, навчених шукати живих людей у природному середовищі.

    Кіно­ло­гічну службу створили за сприяння начальника У ДСНС в області Володимира Чернецького, який усвідомлює  виклики сучасних реалій та втілює загальноєвропейську практику щодо якісно нової концепції пошуку та рятува­н­­ня постраждалих в завалах будівельних конструкцій, в лісі, гір­ський місцевості.

    Командир ВГРЗ У ДСНС в області Михайло Круглий підкреслює, що собаки завдяки своїм унікальним природним якостям здатні швидко ідентифікувати особу за запахом, який унікальний у кожної людини.

    В івано-франківському пошу­ко­во-рятувальному кінологічному відділенні є дорослі досвідче­ні собаки, і кожна порода по-сво­єму особлива. Бельгійська вів­чарка ду­же енергійна, найкраще її чудові зді­бності виявляються при пошуку в лісі. Німецька вівчарка ро­зу­мна та скрупульозна, надзвичайно кмітлива. Наразі відділення забезпечене всім необхідним, в тому числі й автобусом, обладнаним для перевезення чотирилапих пошуковців.

    Особли­вість собак-рятувальників у то­му, – каже начальник кінологічної служби Ярослав Ласиця, – що завдяки спеціальним тренуванням у них практично відсутня агресія, тобто ми спрямовуємо її у потрібне русло. Такі твари­ни ніколи не зашкодять людині, лише допоможуть».

  • Минулого року івано-франківські чоти­ри­лапі рятувальники тричі задіювалися для пошуку людей у гірській місцевості, тож  надалі їх вміння та навички  застосовуватимуться за першої необхідності.

      

    2.04.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!