Ольга ГАЛАБАЛА: Бюджет Бурштина недоотримує 66 мільйонів гривень

  • У разі, якби податки, які сплачує Бурштинська ТЕС, розподілялись справедливо, бюджет міста Бурштин отримав би додатково 65,7 млн. гривень. Для порівняння, увесь нинішній бюджет міста – 73 млн. гривень.

    Про це заявила член ради партії “ВОЛЯ” Ольга Галабала під час громадських обговорень у місті Бурштин, що відбулись за ініціативи партії “ВОЛЯ”.

    Якщо б податки з Бурштинської ТЕС розподілялись справедливо, то бюджет Бурштина отримав би:

    – 15 млн. гривень податку з доходів фізичних осіб (ПДФО);

    – 3,7 млн. гривень податку за використання водних ресурсів;

    – 46 млн. гривень екологічного податку;

    – близько 1 млн. грн. податку за землю.

    У 2014 році бюджет міста Бурштин отримав від Бурштинської ТЕС лише 157 тисяч грн. податку за землю.

     

    Відповідь Бурштинської ТЕС на звернення народного депутата Юрія Дерев’янка

    Як зазначила Ольга Галабала, вся проблема в тому, що податки, які сплачує Бурштинська ТЕС, потрапляють у бюджет району, і значна їх частина – в бюджет селища Бовшів.

    Як приклад політик навела податок за шкідливі викиди в атмосферу Бурштинською ТЕС.

    “В офіційних документах, які нам надала Бурштинська ТЕС, можна побачити, що підприємство минулого року сплатило понад 186 мільйонів гривень за шкідливі викиди у повітря. Це вдвічі більше, ніж бюджет Бурштина. Але довколишні села та місто Бурштин коштів з екологічного податку майже не отримали. Кошти сплачуються в бюджет Бовшева», – розповіла Галабала.

    “Загалом, у 2015 році бюджет Бурштина має отримати 500 гривень екологічного податку за викиди в повітря. Тобто за всю ту шкоду здоров’ю, за всі ті отруйні речовини, якими дихають мешканці міста вони отримують компенсацію – 500 грн.», – додала політик.

    Ольга Галабала вважає це несправедливим: «Є проблема законодавча. Згідно з законом, екологічний податок сплачується за місцем розташування джерела забруднення, тобто труб, які розміщені в селищі Бовшів. Ми будемо ініціювати законодавчі зміни, щоб це виправити. Але є і проблема, яку створює Галицька районна рада. Річ у тому, що екологічний податок розподіляється між державним бюджетом – 37 млн. грн., обласним бюджетом – 102 млн. грн. та бюджетом селища Бовшів – 46 млн. грн. Потім більшість цих грошей з бюджету селища Бовшів вилучає Галицький район. І Бурштин, а також навколишні села ніяких коштів не отримують».

    Також підприємство в минулому році сплатило понад 7 млн. 600 тис. грн. збору за використання водних ресурсів. Це кошти, сплачені в бюджет Галицького району. Але, згідно з новими змінами до Бюджетного кодексу, 50% рентної плати за використання водних ресурсів повинні залишатись у бюджеті міста обласного значення.

    “Це означає, що в бюджеті Бурштина мало б залишитись майже 4 млн. гривень. У проекті бюджету Бурштина на 2015 рік ми не побачили запланованого доходу від використання води”, – каже Галабала.

    Є проблема зі сплатою податку за землі, які займає Бурштинська ТЕС. Зараз частина земель, якими користується ТЕС, надані їй ще за актами користування 1964 року. Відповідно, земельний податок сплачується мізерний. А частина земель, близько трьох гектарів, ще досі не виділена Бурштинською міськрадою, і з них місто також не отримує податку. Якщо це все переглянути і виправити, то місто буде отримувати щонайменше 1 млн. грн. земельного податку від Бурштинської ТЕС.

     

    Відповідь Бурштинської ТЕС на звернення Юрія Дерев’янка щодо сплати земельного податку

    Відповідь Бурштинської міськради на запит народного депутата про землю

    Також «ВОЛЯ» підозрює у корупційних схемах комунальне підприємство «Житловик», яке купує теплоенергію в Бурштинської ТЕС та продає її мешканцям Бурштина за завищеною ціною.

    “КП “Житловик” купує теплоенергію в Бурштинської ТЕС за ціною 212 грн. за 1 Гкал, а продає її мешканцям міста за 287 грн. КП “Житловик” мало б робити націнку не більше 10%, тобто мешканці міста мали б платити 233 грн., а не 287 грн.”, – заявила Галабала і додала, що “ВОЛЯ” направила звернення до комунального підприємства, щоб з’ясувати причини завищення тарифів.

                              

    Відповідь КП “Житловик” на запит народного депутата Юрія Дерев’янка

    Нагадаємо, 27 березня на сесії Івано-Франківської обласної ради народний депутат від “ВОЛІ” Юрій Дерев’янко вніс пропозицію створити тимчасову слідчу комісію в обласній раді для перевірки надходжень податків до бюджетів з великих підприємств, як-от Бурштинська ТЕС. Створення відповідної комісії відбудеться спільним розпорядженням голови ОДА і голови облради.

     

    Прес-служба партії «ВОЛЯ»

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!