Руйнівники міфів

  • На прохання журналу «Live Science» науковці прокоментували сучасні міфи, які користуються найбільшою популярністю в суспільстві.

    Більшість загальноприйнятих псевдонаукових сентенцій виявилися абсолютно безпідставними. Проте деякі припущення все-таки підтвердилися.

    Зокрема, вчені спростували популярну думку про те, що мозок людини працює лише на 10%. Як повідомляється, результати магнітно-резонансних досліджень мозку наочно демонструють, що велика частина кори головного мозку активно задіяна у процесах життєдіяльності людини.

    Також учені спростували міф про те, що у космосі немає гравітації. Насправді гравітація є скрізь і сила тяжіння однаково впливає на усіх людей. Космонавти на орбіті «літають» у невагомості лише тому, що постійно падають разом зі своїм кораблем на Землю. Лише роблять вони це у горизонтальній площині. Гравітація зменшується з відстанню, але повністю не зникає ніколи. Помилковим виявилося й твердження про вакуум у космосі. Насправді міжзоряний простір заповнений всілякими атомами і частками, просто відстань між ними є дещо більшою, ніж на Землі. Велика китайська стіна, як виявилось, – не єдиний рукотворний об’єкт, який можна побачити з космосу. Побачити китайську стіну, не знаючи точно, де вона знаходиться, набагато складніше, ніж більшість інших об’єктів на Землі.

    За словами вчених, теза про те, що монета, кинута з хмарочоса, неодмінно вб’є людину, – неправдива. Небезпечною брехнею назвали автори статті загальноприйняту думку про те, що блискавка ніколи не потрапляє в одне і те ж саме місце двічі. Здебільшого все зовсім навпаки. Наприклад, у хмарочос Empire State Building у Нью-Йорку блискавка потрапляє в середньому 25 разів на рік.

    Недостовірним, за словами дослідників, є той факт, що чоловіки думають про секс кожні 7 секунд, як прийнято вважати. Думати про розмноження – це інстинкт, закладений від природи, але науково перевірити, наскільки часто чоловік думає про це, неможливо. Судячи з соціологічних досліджень, кожні 7 секунд – це все ж таки перебільшення.

    Водночас, за словами вчених, курка таки може жити без голови. Це пояснюється тим, що інколи, втрачаючи голову, курка зберігає стволову частину мозку, яка відповідає за більшість рефлексів. Відомий підтверджений факт, коли одна курка прожила без голови півтора року. Правдою виявилося й те, що з’їсти булочку з маком – це майже те ж саме, що курити опіум. Якщо через деякий час після того, як людина з’їсть дві булочки з маком, узяти в неї кров на аналіз, тест на опіати, швидше за все, буде позитивним. Курячим бульйоном таки дійсно можна вилікувати застуду. У ньому, як показують дослідження, містяться речовини, що мають протизапальні властивості, які допомагають зупинити поширення хвороби. “Тому, щоб ви не думали, мама була права”, – наголошують вчені.

    Зате твердження про те, що жувальна гумка перетравлюється в шлунку 7 років, – це брехня, вигадана дорослими для дітей. Як зазначили автори статті, перетравити жувальну гумку дещо складніше, ніж органічну їжу, але для нашого організму немає нічого неможливого. Отже, жувальні цукерки так само, як і звичайна їжа, перетравлюються і виводяться з організму.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!