Заборонивши комуністичну символіку, Верховна Рада зробила важливий крок на шляху дерадянізації, вважає німецьке радіо.
Те, що відбулося 9 квітня ц.р., мало статися ще в 1991 році. Верховна Рада оголосила поза законом комуністичну і нацистську ідеології, їх символіку, а також атрибути СРСР і УРСР. Незалежній Україні знадобилося майже чверть століття для того, щоб визнати комуністичну ідеологію злочинною і шкідливою для держави.
Відтепер в Україні не можна цитувати Леніна, апелювати до спадщини Сталіна та інших вождів комунізму і нацизму. Під забороною – кумач, гімни СРСР та УРСР, радянська символіка. За публічний прояв любові до всього цього можна потрапити до в’язниці на 5, а то й 10 років. Згідно з рішенням парламенту, має бути покінчено раз і назавжди з радянськими назвами вулиць і проспектів, міст і сіл.
З відходом КПУ – атавізму радянського минулого – завершується пострадянська епоха в історії незалежної України. Після Євромайдану країна чітко визначила свій вектор руху в Європу. Повернення до СРСР, про який мріють соратники Симоненка, не буде.
Neue Zuercher Zeitung
Великодньої ночі в Широкино стріляли з танків, а вранці у неділю сепаратисти здійснили спробу наступу на Піски, повідомляє швейцарська газета, констатуючи напружену ситуацію на Донбасі.
Заступник командувача сил спецоперації на сході України, полковник Федичев заявив, що у контрольованій сепаратистами Горлівці була помічена “велика кількість людей в уніформі, мабуть, немісцевих”. Він стверджує, що в місті вже розміщено до 2,5 тис. російських солдатів і з території РФ перекинуто щонайменше три мобільні системи залпового вогню.
“Те, що відбувається в Горлівці, – коментує газета, – цілком вписується в войовничу риторику лідера сепаратистів Захарченка, який повторив кілька днів тому свою погрозу відвоювати силою контрольований українцями північ Донецької області, якщо повернення не відбудеться мирним шляхом”.
Експерти вважають, що бойовики прагнутимуть отримати контроль над збройовими складами у прифронтовому Артемівську, повернути символічний для них Слов’янськ з розташованими поблизу нього резервуарами питної води і захопити промисловий Сєвєродонецьк.
The Independent
Про те, як живеться українцям, які стали біженцями у своїй країні, розповідає британське видання.
У нещодавно опублікованій Міністерством соціальної політики України доповіді говориться, що уряд надає щомісячну фінансову допомогу переміщеним особам в розмірі “884 гривні для інвалідів та 442 гривні для працездатних осіб”.
Олена Гусєва, 36-річна жінка з п’ятьма дітьми, показала журналістці стопку документів, необхідних для того, щоб офіційно зареєструватися у статусі внутрішньо переміщеної особи. “Мені довелося чекати одну печатку два тижні”, – сказала вона.
Андреас Кутепас, координатор проекту «Лікарі без кордонів» в Артемівську, каже, що задушлива українська бюрократія уповільнює їхні дії – організація відчуває труднощі при ввезенні ліків і медичних матеріалів.
Коментуючи ситуацію, міністр соціальної політики Павло Розенко сказав, що через “стан війни” уряд не може забезпечити всіх “комфортною допомогою”. “Існує безліч проблем. Україна перебуває на межі гуманітарної катастрофи. Нам потрібна допомога, але ми й самі робимо багато чого”, – заявив він.
Der Spiegel
Конфлікт в Україні змушує Східну Європу нарощувати свої оборонні бюджети, інформує німецький тижневик, посилаючись на нову доповідь Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).
Так, у 2015 р., за оцінкою експертів організації, витрати на оборону в Естонії та Латвії зростуть на 7,3% і 15% відповідно, а для Литви вони прогнозують збільшення цих витрат на 50% після торішнього зростання на 6%. Якщо торік Польща збільшила свій військовий бюджет на 13%, то цьогоріч SIPRI прогнозує його зростання ще на 20%.
Оборонний бюджет України з 2013 до 2014 р. збільшився на 23%, але оскільки через тривалий конфлікт порахувати реальні цифри неможливо, то його зростання у 2015 р., як вважають в організації, виявиться набагато вищим: вже зараз витрати на оборонну в Україні збільшилися вдвічі.
У свою чергу, Росія продовжує займати 3-тє місце в світі за величиною військових витрат після США і Китаю. Торік російські витрати на оборону збільшилися на 8,1%, а цього року, згідно з прогнозом, вони зростуть ще на 15%.