Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли в нашій домівці раптово зникала електроенергія. Що робити, якщо вимикається світло, якими можуть бути причини вимкнення і куди звертатися у такому «темному» випадку, відповідають фахівці ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
З яких причин може не бути світла?
– пошкодження внутрішньобудинкових мереж споживача (вибило автомати/пробкові запобіжники, відбулося пошкодження в мережах споживача (проводці) тощо);
– відімкнення світла за заборгованість;
– плановий ремонт електромережі;
– аварійні вимкнення електроенергії (обриви електромереж).
Якщо немає світла тільки у вашій квартирі:
– треба перевірити, чи не вибило автомати/пробкові запобіжники;
– якщо при увімкнених запобіжниках світло не з’явилося, необхідно звернутися до балансоутримувача будинку (ЖЕО, ЄРЦ, ОСББ, комунальне господарство, дирекція замовника, КЕЧ), який відповідає за внутрішньобудинкові електричні мережі;
– якщо звернення до балансоутримувача не дало результату, треба знайти електрика в приватному порядку для перевірки стану внутрішньобудинкових електромереж;
– у випадку, якщо для проведення ремонту необхідно зняти пломби енергонагляду на лічильнику, слід звернутись з відповідною письмовою заявою у абонентський відділ РЕМ або Центр обслуговування споживачів енергокомпанії.
Якщо немає світла тільки у вашому багатоквартирному будинку:
– треба зателефонувати до балансоутримувача будинку. Представник балансоутримувача перевіряє причини відсутності електропостачання і, якщо електроенергія не надходить до щитової будинку, повідомляє про це кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0 800 50 40 20 або 59-40-20.
Якщо немає світла у вашому будинку (приватний сектор):
– треба перевірити автомати/запобіжники (вони мають бути у стані ввімкнення);
– якщо при увімкнених автоматах (запобіжниках) електроенергія і далі відсутня, уточнити, чи є електроенергія у сусідніх будинках;
– зателефонувати в кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на номер 0 800 50 40 або 59-40-20.
Куди звернутися, щоб відновили електропостачання при вимкненні за несплату?
Споживачам Івано-Франківського РЕМ потрібно звернутися у Центр обслуговування клієнтів, а споживачам у районах – у філію, щоб сплатити борг та оплатити повторне підключення. Повторне підключення до електромереж відбувається протягом 3 днів для міста і протягом 7 днів для села.
Що таке планові вимкнення електропостачання?
Планові вимкнення електропостачання – вимкнення, що відбуваються у зв’язку з ремонтними роботами в електромережах, чисткою трас електроліній чи підключенням нового споживача.
Як відбувається інформування щодо планових вимкнень?
Повідомлення споживачів щодо планових робіт відбувається через: sms-оповіщення, автододзвін, через сайт ПАТ «Прикарпаттяобленерго», надсилання сповіщень на електронні адреси споживачів.
Що потрібно зробити, щоб повідомляли про планові роботи на ваш телефон?
Потрібно зателефонувати у кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго» і подати мобільний номер телефону, який буде внесений у базу даних. Якщо немає мобільного номера телефону, можна надати стаціонарний номер телефону. Важливо, що інформування споживача здійснюється тільки на один номер телефону, тому велике прохання до споживачів не забувати інформувати своїх рідних про планове вимкнення світла.
Чи можна самостійно дізнатися заздалегідь про планові вимкнення?
Так, цю інформацію можна отримати, зайшовши на сайт www.oe.of.ua компанії у розділ «Планові вимкнення». Інформація на сайті публікується за 10 днів до планових вимкнень електропостачання.
Скільки часу тривають планові вимкнення?
В середньому планові вимкнення тривають до 8 годин, але є окремі роботи, які виконуються впродовж кількох днів. Якщо проводиться реконструкція лінії, то такі роботи можуть тривати до кількох тижнів. Орієнтовний час відновлення електропостачання вказується у повідомленні.
Як відбувається інформування щодо аварійних вимкнень?
У разі масових аварійних вимкнень повідомлення споживачів щодо аварійних робіт відбувається: через кол-центр обленерго, sms-оповіщення (при масових вимкненнях), через сайт обленерго та сторінку компанії у Facebook, через надсилання листів на електронні адреси, за допомогою голосового повідомлення через систему самообслуговування, через службу оперативного реагування міста Івано-Франківська «1580», через місцеві ЗМІ, через мобільний додаток IFCity.
Яку інформацію потрібно надати диспетчеру кол-центру обленерго, щоб він зміг зареєструвати ваше звернення про відсутність світла?
– адресу та прізвище споживача, на кого приходять рахунки за електроенергію;
– особовий рахунок (для побутових споживачів);
– номер договору або номер лічильника (для юридичних споживачів);
– контактний номер телефону.
Увага! У разі обриву проводу обов’язково необхідно вказати номер опори та місце, де виникло пошкодження (адресу).
Куди звертатися і що робити, якщо ви бачите обрив лінії електропередач:
– зателефонувати у кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на номер 0 800 50 40 20 або 59- 40- 20 та повідомити про обрив;
– не наближатися до обірваних дротів на відстань ближчу за 8 м;
– обгородити таку ділянку в радіусі 8 м, щоб не було доступу до місця обриву, та нікого не підпускати до обірваних проводів до приїзду бригади РЕМ.
Якщо у вас немає електроенергії і вам прислали sms-повідомлення про аварію, не потрібно телефонувати у кол-центр до часу, який зазначений у повідомленні. Якщо до зазначеного в sms часу електропостачання не відновилося, зателефонуйте у кол-центр.
Увага! Якщо у вас є інформація про обрив ліній електропередач, навіть за наявності sms-оповіщення про аварійне вимкнення, обов’язково зателефонуйте в кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Якщо ви телефонуєте у кол-центр обленерго і чуєте голосове повідомлення про аварію чи планові роботи, прослухайте повідомлення з переліком аварійних вимкнень, що є по області. Якщо у переліку ви почули свій населений пункт чи вулицю, завершіть дзвінок, не перевантажуйте лінію, не чекайте відповіді телефоніста. Адже він «наживо» повідомить вам ту ж саму інформацію, яка звучить автоматично в системі.
Чому буває важко додзвонитися у кол-центр?
Кол-центр обслуговує споживачів усієї Івано-Франківської області. Коли стаються масові аварійні вимкнення, всі працівники кол-центру, які є на зміні, приймають заявки. Кол-центр може одночасно надавати відповідь 15 споживачам. Для того, щоб надати інформацію більшій кількості споживачів, енергетики записують голосові повідомлення, щоб споживачі, які почули свій населений пункт, ставили слухавку і давали можливість зробити заявку іншим клієнтам компанії.
Якщо ви не змогли додзвонитися у кол-центр?
Якщо ви все ж не змогли додзвонитися у кол-центр, дізнатися інформацію щодо аварійних та планових вимкнень ви завжди можете на сайті компанії www.oe.if.ua, де вона оновлюється в режимі реального часу.