Двовладдя

• Недовгим виявилося лідерство дебютанта обласної футбольної першості – «Оскара» з Підгір’я. Рівно п’ять турів підопічні Ігоря Клебана не втрачали очків, аж поки не поїхали на побачення з чинним чемпіоном…

У центральному матчі шостого туру чемпіонату Івано-Франківської області з футболу (Перша ліга) брошнівські «Карпати» зуміли зупинити переможну ходу «Оскара», відігравши в другому таймі відразу два м’ячі завдяки голам Кузьміна та Ляховича. Варто додати, що чинні чемпіони з 59-ї хвилини проводили поєдинок у меншості. Проте це не стало на заваді «карпатівцям» зробити феєричний камбек, який дозволив відібрати очки у володаря «Кубка Підгір’я-2015».

Незважаючи на це, «Оскар» продовжив свою безпрограшну серію, яка наразі складає 55 (!) матчів: 51 перемога і лише чотири нічиї (одна – у чемпіонаті, чотири – у розіграші Кубка Івано-Франківщини-2014). У свою чергу, помилкою лідера скористалися коломийські «Карпати», які на виїзді без особливих проблем переграли «Нафтовик» – 3:0. Таким чином, на вершині турнірної таблиці – двовладдя. Команди з Підгір’я і Коломиї мають по 16 очок.

Натомість  болехівські «Карпати» не змогли вдома переграти гостей з Турки, пропустивши суперників на третє місце в турнірній таблиці. А команді з Коломийщини лише за різницею голів поступається франківська “Ніка”. У звітному турі підопічні Володимира Ковалюка зуміли створити маленьке диво у Косові. Поступаючись місцевій «Гуцульщині» (0:1), команда з обласного центру за п’ять хвилини до фінального свистка зуміла двічі вразити ворота опонентів.

Ще один колектив з Івано-Франківська, «Галичина»,  врятувався у Городенці завдяки голу Гуменяка на 85-ій хвилині. Загальний рахунок матчу – 3:3. І насамкінець, снятинське «Покуття-Євромодуль» переграло сусіда по турнірній таблиці – «Дністер». На дубль Гнатюка галичани відповіли голом свого головного бомбардира Худоб’яка.

Цілком очевидно, що у наступному турі, який відбудеться у неділю, 17 травня, лідери не втратять очок. Натомість на «Ніку» чекає домашнє випробування брошнівськими «Карпатами» (ФК «Турка» тур пропускає), а болехівські «Карпати» поїдуть у Галич. Натомість «Тепловик» і «Галичина» спробують здобути по три очки, приймаючи, відповідно, «Калуш» та «Нафтовик».

Андрій МЕНІВ

•

ДО ТЕМИ…
    Ветерани розписали мирову
    Матч між ветеранами львівських «Карпат» та івано-франківського «Прикарпаття», який відбувся у рамках святкування Дня міста, закінчився нічиєю.
    9 травня на франківському стадіоні «Рух» відбулося справжнє свято для вболівальників футболу. На поле повернулися ветерани «Прикарпаття», які зіграли товариський матч із львівськими «Карпатами». Колишні зірки України та СРСР нагадали про багату історію, яку має івано-франківський футбол. А представники влади в особі голови ОДА Олега Гончарука та голови міста Віктора Анушкевичуса сумно зітхнули: в області професійного футболу немає. Перший тайм закінчився з рахунком 2:2. А в другому рахунок збільшився до 5:5. Після цього ветерани зіграли партію пенальті, яка теж завершилася з рахунком 5:5.

ТАБЛО
    Чемпіонат області. Перша ліга. 6 тур.
    «Карпати» Б-О – «Оскар» – 2:2 (Кузьмін, 77, Ляхович, 85 – Цимбалістий, 22, 34); «Нафтовик» – «Карпати» К – 0:3 (А. Ковальчук, 45, Федорович, 46, Свірідов, 86); «Карпати» Б – ФК «Турка» – 1:2 (Н. Богаткін, 11-п. – Кулик, 7, Дмитрук, 83); ФК «Калуш» – «Придністров’я» Тлумач – 1:0 (Шифир, 63-авт.); «Пробій» – «Галичина» – 3:3 (Гавриш, 45-п., Н. Король, 58, І. Білик, 62 – Яценко, 42-п., Безрукий, 59, Д. Гуменяк, 85); «Гуцульщина» – «Ніка-Івано-Франківськ» – 1:2 (В. Палій, 18 – Лаврук, 85, Комар, 89); «Покуття-Євромодуль» – «Дністер» – 2:1 (Д. Гнатюк, 29, 56 – Худоб’як, 22-п). «Тепловик-ДЮСШ-3» – вільний від гри.
    Першість області. Друга ліга. 3 тур.
    “Північ”: “Бескид” –  “Лімниця” – 1:0; “Колос” – “Дністер-Рітас” – 1:1; “Енергія” – ФК “Битків” – 1:0; “Вихор” – “Медик-Краснопіль” – 1:1.
    “Південь”: ФК “Гвіздець” – ФК “П’ядики” – 1:1; “Чайка” – ФК “Обертин” – 4:1; “Черемош” – “Прут” – 1:0. “Нептун” – вільний від гри.