У пошуках ключа

  • Чому скейт-парк біля міського озера, який франківська влада почала будувати ще минулого року, й досі закритий?

     

    Неофіційний скейтбординг

     

    Востаннє роботи зі встановлення скейт-парку виконували ще восени 2014-го. Ось уже який місяць напівзбудований майданчик порожніє за зачиненими на ключ дверима. Тим часом скейтери продовжують кататися на самовільно встановлених фігурах біля літньої сцени.

    Представник франківських скейтерів Назар Назарук погоджується, що це не найкраще місце для такого хобі, адже тут гуляють люди, займаються легкоатлети.

    Тим паче юнакам постійно доводиться самотужки ремонтувати та підфарбовувати вже досить старі фігури, іноді навіть витягати їх з озера, адже незадоволених неофіційним скейт-майданчиком вдосталь.

    «Ми, звісно, можемо перенести фігури у новий скейт-парк, але кататися там усе одно не дозволять, адже документально будівництво не завершене, – каже Назар. – Крім того, через неякісний асфальт на покритті утворилися діри. Й це ще півроку не минуло. Я навіть не уявляю, що буде, коли поставити туди фігуру, яка важить тонну».

     

    Звідки діри?

     

    Аби розібратися в ситуації, 8 травня до скейт-парку прибула експертна комісія: директор ТОВ «Івано-ФранківськАвтоДор» Андрій Шуневич та спеціалісти Управління капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому.

    Оглянувши всі дірки на покритті, вони дійшли висновку, що справа не в якості асфальту – тоді були б тріщини.

    Експерти стверджують, що під час укладання асфальтового покриття на цю ділянку майданчика потрапила гідравлічна олива, яка спричинила пористу структуру. Взимку просочилася вода, потім підмерзла, і таким чином утворився дефект. Але ці дірки легко залатати, тут навіть не потрібна додаткова техніка – лише ручний косметичний ремонт. Спеціалісти Управління капітального будівництва сказали, що цю роботу виконають відразу після поліпшення погодних умов.

     

    «Подвійне» будівництво

     

    Скейтер Назар Назарук згадує, що будували цей майданчик з великими труднощами – асфальтове покриття й огорожу підрядники переробляли аж двічі. Можливо, через це і не стало грошей, аби цілковито завершити встановлення cкейт-парку.

    Начальник Управління капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому Володимир Ковальчук пояснює, що скейт-парк закритий, бо виконана тільки частина робіт: встановлені огорожа, освітлення та укладене асфальтне покриття. Щоправда, зараз світло під’єднане до системи зовнішнього освітлення міста. Хоча спочатку планували автономну систему, та не вистачило коштів.

  • Щодо того, чому по два рази змінювали асфальт і огорожу, то в Управлінні капітального будівництва пояснили, що підрядник спершу привіз лише зразок сітки, але вона не відповідала проекту, тому її просто поміняли на іншу. А неякісне асфальтове покриття, яке уклали перший раз, – це, фактично, вина проектантів.

    «Не можна було робити на цьому ґрунті таку хитку конструкцію, – пояснює директор ТОВ «Івано-ФранківськАвтоДор» Андрій Шуневич. – Підрядник це розумів і боявся сюди «загнати» важку техніку, тому що рівень ґрунтових вод знаходиться надто близько. Тож першого разу вирішили не ризикувати і зробити асфальтове покриття вручну. Вийшло так собі. Другий шар доробляли вже за допомогою важкої техніки і більш якісним асфальтом, а нижній шар якраз зафіксував безпечну основу».

    Проект розробляло Архітектурно-планувальне бюро міського департаменту містобудування та архітектури. З самого початку конструкцію передбачали з бетонною плитою, але вона виявилася надто дорогою. Тож знайшли більш бюджетну альтернативу.

     

     

    Ні копійки для скейтерів

    Загалом, на встановлення скейт-парку (разом із проектною документацією) витратили приблизно 420 тис. грн. Для завершення всіх необхідних робіт ще потрібно орієнтовно до 170 тис. грн.

    Основні витрати передбачені на термінал GSM-зв’язку (для автономного керування освітленням), трибуну, бар’єр, який відділяє трибуну від площадки для катання.

    Однак цьогоріч на завершення скейт-парку з міськбюджету не виділили жодної копійки. Наступного разу питання про виділення коштів може розглядатися після червня.

    Але Володимир Ковальчук каже, що є варіант дій, який дасть можливість відкрити скейт-парк. Йдеться про те, аби передати площадку на баланс парку ім. Т. Шевченка. Тоді скейтери зможуть перенести свої фігури і з дозволу директора парку кататися. Адже, фактично, всі основні умови на цій площадці забезпечені: огорожа, асфальтове покриття, освітлення. «Вже до кінця травня ми плануємо спрямувати акт передачі  на розгляд виконкому, а остаточне рішення, гадаю, приймуть у червні», – припускає чиновник.

    Скейтер Назар Назарук каже, що 21 червня в Івано-Франківську планується масштабне святкування Дня скейтбордингу, заплановані масові заходи. Ось тільки де їх проводити?

     

     

     

    Наталія МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!