Про це повідомив директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.
За його словами, цьогоріч уперше ЗНО з української мови зараховуватиметься як державна підсумкова атестація (екзамен). Тобто усі, хто закінчує одинадцятий клас, мали б здавати тест із мови.
Проте не всі школярі здали тест: дехто не прийшов із поважної причини, дехто просто не прийшов, а декотрі роботи були анульовані через порушення учасниками ЗНО правил поведінки. До слова, цього року лише з тестування з української мови і літератури було вилучено 40 осіб. Це більше, аніж за всі тестування минулого року.
Томенчук розповів: до початку тестування з української мови у регіоні було 724 претенденти на золоту медаль. Після тестування – залишилось 438, тобто на 286 осіб менше.
Натомість претендентів на срібну медаль побільшало. Перед тестуванням на срібну медаль претендували 179 осіб, а після – уже 261.
Варто зазначити, що всі випускники мають змогу отримати атестат. Ті, хто не прийшов на тестування без поважної причини або не склав тест, мають змогу з 22 по 28 травня здати екзамен із української мови у школі й отримати відповідні документи.
“Це неправильно. Допоки ми розуміємо, що можемо ввійти кудись не лише через двері, а й влізти через кватирку, будемо шукати легших шляхів і користуватись ними”, – упевнений Богдан Томенчук.
Читайте також:
ЗНО-2015: особливості проведення
Не згідні з результатами ЗНО – подавайте апеляцію!
21.05.2015