Франківський театр ляльок показав виставу, прем’єра якої відбулася у 1945 р.

  • Символічно у Міжнародний день захисту дітей Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марії Підгірянки відзначає 70-річний ювілей із дня свого заснування.

    Цього дня творчий колектив театру, відомий далеко за межами України, влаштував справжнє свято для юних шанувальників театрального дійства, а саме: вуличний перформанс (зустріч гостей ляльками-маріонетками) та показ вистави Ярослава Грушецького «Сумна-весела казка».

    Побажати феєричного настрою театральній родині та привітати з ювілеєм у мистецький заклад завітав заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк.

    «Найголовніші вітання сьогодні звучать від наймолодших глядачів у цій залі, – зазначив Ігор Пасічняк. – Адже саме для них ви щоразу відкриваєте дивовижний світ казки, у якому юні глядачі співпереживають разом зі своїми героями. Ви акумулюєте життєву мудрість, оптимізм, надаєте унікальну можливість розвитку творчої особистості».

    Із нагоди свята Ігор Пасічняк вручив працівникам театру заслужені нагороди за багаторічну сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва. Директор театру імені Марії Підгірянки, заслужений працівник культури України Роман Братковський отримав медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».

    До привітань  ювілярів долучилися й інші представники місцевої влади, мистецьких кіл області та палкі поціновувачі сценічного мистецтва.

    Доречно зазначити, що у рамках святкування ювілею для маленьких мешканців міста сьогодні презентовано безкоштовний показ вистави «Гусеня».

     

    Довідково:

    Івано-Франківський театр ляльок – один із найстаріших театрів в Україні. Він заснований у березні 1945 р., а перша прем’єра – вистава за п’єсою Ніни Гернет і Тетяни Гуревич «Гусеня» – відбулася 1 травня. 24 квітня 1981 р. – урочисте відкриття стаціонарного приміщення театру на вулиці Незалежності, 10 а. 2007 р. за великі творчі здобутки театру надали статус академічного.

    Нині при театрі функціонує Музей ляльки, де експоновано майже сто ляльок. 

    У  діючому репертуарі театру 46 вистав для дітей різного віку, в тому числі 5 вистав для дорослого глядача: мюзикл «Скрипаль на даху» (за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник»), «Над прірвою у житі» (за твором Джерома Селінджера), «Егле – Королева Вужів» (Саломеї Неріс, переклад із литовської Григорія Усача), «Цахес» (Ярослава Стельмаха за мотивами повісті Ернста-Теодора-Амадея Гофмана «Крихітка Цахес…»), «Витівка Великого Мертвіарха» (Мішеля де Гельдероде).

  • Основний напрям творчої діяльності – сценічна розробка тем української класики та фольклору. У репертуарній афіші домінують вистави за творами українських письменників-класиків: «Коли ще звірі говорили», «Підкова на щастя» – за мотивами казок Івана Франка; «Пан Коцький», «Коза-Дереза» – опери Миколи Лисенка; «Хома і Щука» за п’єсою М.Кропивницького; «Битий небиту везе», «Золотий човник», «Кривенька Качечка» (за мотивами українських народних казок) та вистави видатних зарубіжних авторів.

    У театрі свято шануються традиції українського народу. Щороку готують нові програми до Дня Святого Миколая,  Новорічних та Різдвяних свят.

    Театр проводить велику благодійну роботу. Діти, позбавлені батьківської опіки, сироти, малеча із вадами рухового апарату та з малозабезпечених сімей вистави театру відвідують безоплатно. Нині до них долучилися переселенці із Криму, південно-східної частини України та діти учасників АТО.

    Окрім вистав, для глядачів театру систематично організовуються різноманітні дитячі конкурси, майстер-класи, виставки художніх робіт та волонтерські заходи.

    Театр – учасник багатьох міжнародних театральних фестивалів, які відбувалися в Бельгії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Польщі, Росії, Словаччині, Угорщині, Франції, Чехії та Україні.

    У 2001 р. започатковано міжнародний фестиваль національної класики на сцені театру ляльок «Обереги», який розширив діапазон творчих контактів та сприяв входженню українського театрального мистецтва в світовий культурний простір. 

    1.06.2015

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!