Велорух по-франківськи

  • Їздити велосипедом – це зручно, швидко, модно і не шкідливо для довкілля. Останнім часом в Івано-Франківську активно розвивають велоінфраструктуру: облаштовують велосипедні доріжки, спеціальні велопарковки тощо. Ви ще не пересіли на велосипед? Тоді пропонуємо вам цікаві факти про велорух у нашому місті.

    28 травня громаді Івано-Франківська були презентовані результати дослідження велосипедних потоків на 12 ключових перехрестях обласного центру Прикарпаття, а також названі основні характеристики користувачів велотранспорту. Результати дослідження виявилися доволі цікавими.

    «Дослідження руху велосипедистів проводилося організацією «Тепле місто» в рамках програми «Тепле веломісто». Майже півсотні волонтерів зібрали результати про рух і характеристики більше чотирьох тисяч велосипедистів Івано-Франківська. Відтак отримані результати дали змогу оцінити поточну ситуацію з велосипедним рухом станом на весну 2015 року», – розповів Віктор Загреба, координатор велонапрямку в «Теплому місті».

    Варто наголосити, що дослідження проводилося двома хвилями по дві години, в будній і робочий день, а для підрахунку були обрані дванадцять важливих перехресть на території міста. Як виявилось, частка жінок серед усіх велосипедистів – менше 10%, а людей, які їздять в шоломах, – менше 2%. Середня інтенсивність руху через перехрестя – близько 110 велосипедистів на годину (тобто близько 220 за 2 години підрахунку), «пікове перехрестя» дало результат 396 велосипедистів за 2 години спостереження.

    Більшість велосипедистів Івано-Франківська – понад 90% на всіх перехрестях – склали чоловіки середнього і літнього віку на простих старих велосипедах з однією передачею або на дешевих велосипедах з багатьма передачами. Кількість людей на якісних спортивних (гірських, шосейних) велосипедах та на сіті-байках становила до 5%. Натомість насторожив рівень користування захисними шоломами: у робочий день він склав 2,0% і дещо більшим був у вихідний день – 2,82%.

    Окрім того, в результаті дослідження стали відомі найбільш проблемні ділянки для велоруху в місті. Найбільше велосипедистів їздять тротуарами по вулиці Галицькій: на перехресті цієї вулиці з Набережною тротуарами їдуть 74,5% велосипедистів, а на її перетині з вул. Василіянок і Північним бульваром тротуар обирають 42%. «Це свідчить про те, що ці ділянки є проблемними для велосипедного руху і багато велосипедистів бояться їхати в автомобільному потоці, надаючи перевагу пішохідним зонам», – каже Віктор Загреба.

    Загальний відсоток велосипедистів, які регулярно їздять тротуарами в Івано-Франківську, склав 33% у робочі дні і 37% у вихідні. Значною є різниця за цим показником між чоловіками і жінками. Серед жінок надають перевагу тротуару 55% у робочі дні (58% у вихідні), а серед чоловіків – 33% у робочі дні (37% у вихідні).

    Найбільш завантаженим велосипедистами перехрестям стало схрещення вулиць Вовчинецької, Тарнавського і Привокзальної. Другою завантаженою точкою виявилась транспортна розв’язка на вулицях Галицькій і Набережній (міст на Пасічну). На третьому місці перехрестя вулиць Івасюка, Миколайчука та Івана Павла ІІ.

    «Велосипед для франківців – це насамперед засіб пересування. Люди, яких ми бачили, переважно кудись прямували, щось везли. Значно менше людей використовують велосипед просто для того, щоб кататися», – зазначив Віктор Загреба, додавши, що такі дослідження велоруху в Івано-Франківську заплановано проводити й надалі.

     

    Андрій МЕНІВ

     

     Читайте також:

    Франківців навчатимуть особливостей велосипедного руху (ВІДЕО)

    Франківські активісти показали, як виглядатиме велодоріжка на Набережній (ФОТО)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!