Зустріч Путіна з Папою Франциском у Ватикані тет-а-тет тривала 50 хвилин, і на ній обговорювалися конфлікти в Україні та на Близькому Сході, повідомляє американська газета.
Щодо ситуації в Україні, то Франциск сказав Путіну, що для досягнення миру необхідне «щире і серйозне зусилля», і закликав всі сторони дотримуватися Мінської угоди.
На думку Марко ді Лідді, аналітика Центру міжнародних досліджень, зустріч з Папою вигідна Путіну, оскільки демонструє, що міжнародні відносини встановлюються не тільки в «елітних клубах під назвою G7 або G20». «Він хоче показати, що він не ізольований», – вважає експерт.
Путін відвідав російську експозицію на «Expo-2015» у Мілані, а також зустрівся з прем’єр-міністром Маттео Ренці. «Саміт G7 показав, що його ізоляція від великих країн-членів ЄС наростає, – сказав про Путіна німецький аналітик Штефан Майстер. – Він пробує налагодити зв’язки з більш слабкими країнами ЄС, як, наприклад, Греція чи Угорщина. Ймовірно, в цьому руслі він намагається підтримувати контакти з Італією».
Die Welt
«Жодної зброї для України і жодної військової підтримки союзникам НАТО, навіть якщо на них нападе Росія», – про таку позицію більшості німців (56%) інформує німецька газета.
Крім того, згідно з опитуванням американської компанії «Pew», німці виявилися «найбільш затятими противниками вступу в НАТО України – 57% проти. Співмірний відсоток відзначений тільки в Італії (46% «проти» при 25% «за»), у всіх інших країнах число прихильників переважає.
Німеччина опинилася в числі «задніх» і в питанні, чи слід НАТО постачати озброєння в Україну: лише 19% німців підтримали цю ініціативу. У Канаді та США число прихильників становить 44% і 46% відповідно.
Результати опитування «Pew» в Росії свідчать про велику підтримку Путіна і його політики. Якщо у 2013 р. «дуже добре» оцінювали імідж своєї країни тільки 29% росіян, то цього року – 63%. При цьому 69% жителів Росії вважають негативною подією розвал Радянського Союзу, а 61% дотримуються думки, що «деякі території інших держав насправді повинні належати Росії».
Financial Times
Україна може припинити виплати своїм кредиторам через кілька тижнів, якщо вони не погодяться на реструктуризацію боргу, передає слова міністра фінансів України Наталії Яресько американська газета.
Яресько послалася на закон, прийнятий парламентом минулого місяця, який дозволив би уряду в односторонньому порядку оголосити мораторій на виплату боргу.
Раніше МВФ наполягав на тому, що угода між Україною та її кредиторами щодо реструктуризації боргу є необхідною умовою для подальшого надання їй фінансової допомоги. Але в останні тижні він пом’якшив свої позиції. У вівторок перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон дав зрозуміти, що фонд буде готовий виплатити наступний транш фінансової допомоги Києву, навіть якщо переговори щодо боргу не будуть завершені.
«Ситуацію для МВФ полегшує те, що представники фонду називають солідним послужним списком України в галузі проведення реформ, прогресом, який різко контрастує із запеклими дебатами, що зараз ведуться з Грецією», – пише видання.
The Daily Beast
Американський сайт стурбований проблемою присутності в батальйоні «Азов» носіїв буцімто неонацистської ідеології.
«Уряд США свідомо навчає і озброює членів неонацистського українського ультранаціоналістичного воєнізованого формування (мається на увазі Соціал-Національна Асамблея – ред.), абсолютно відкрито, в нестабільній країні, майбутнє якої туманне», – мовиться у статті, опублікованій 9 червня. Автори стривожені тим, куди попрямують ці навчені США бійці і чим займуться, коли війна закінчиться?
Їх заспокоює сержант Іван Харків (до речі, колишній журналіст «Галицького кореспондента»): «Ну так, у нас теж є деякі хлопці, які поділяють ці ідеї. Але люди з праворадикальною ідеологією є у всіх арміях… в Штатах і в Росії».
«У Європі нацисти підтримують Путіна. Вони думають, що він хоче створити білу, слов’янську Європу. Але білий вождь, Путін, вбиває слов’ян, – додає він. – Не знаю, за що воюють сепаратисти. Але якби ми знищили путінське телебачення, то за півроку ми могли б закінчити цю війну, просто розмовляючи з людьми. Якщо ми – нацисти і фашисти, то чому до нас приєднуються грузини, щоб воювати?»