Популярна в Україні послуга, коли оформити кредит на придбання різних товарів можна в тому ж магазині під 0% – насправді, лохотрон. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив Федір Олексюк, голова Координаційної ради антиколекторів та правозахисників України «Наша надія».
Справжня відсоткова ставка, за якою українцям видають так звані нульові кредити у супермаркетах, магазинах електроніки тощо – 130%, наголошує Федір Олексюк. Першою причиною цього, по суті, шахрайства, є кредитний дефолт.
«В усіх країнах світу, коли людина бере кредит, в тій відсотковій ставці закладається наперед ризик, що з 10 людей 1 людина кредит не поверне. Ці 10% – це кредитний дефолт. «Приватбанк» та інші українські банки, які видають споживчі кредити, закладають кредитний дефолт 70%. Тобто з 10 осіб, які взяли кредити, вони рахують, що лише троє повернуть, і банк не буде мати збитків», – пояснює правозахисник.
По-друге, в жодній країні світу, за винятком Росії та пострадянських країн, немає такого поняття, як комісія та обов’язкове страхування при кредитуванні, каже Федір Олексюк. «Якщо порахувати комісії, які беруться на початку або щомісячно, штрафні санкції, які забиті, страхуваня самого майна чи позичальника; якщо врахувати так звані «акції» – коли телевізор коштує 10 тисяч гривень, завтра ставлять 15 тисяч, післязавтра 12 тисяч і пишуть – «акція», то реальна відсоткова ставка кредиту становить 130%».
15.07.2015