Ухвалений Верховною Радою закон про місцеві вибори позбавляє переселенців права на голосування в місці фактичного проживання. Про це повідомляє “Радіо Свобода”, посилаючись на представників правозахисних організацій, що займаються допомогою переселенцям із Донбасу та Криму, передає УНН.
Так, в законі йдеться про те, що “приналежність громадянина до відповідної територіальної громади і проживання його на відповідній території визначається згідно з його зареєстрованим місцем проживання”, а “документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство та місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України”.
Таким чином, за словами правозахисників, переселенці, які, наприклад, мешкають в Києві і мають довідку про статус внутрішньо переміщеної особи, але не мають штампу в паспорті про відповідну реєстрацію, не можуть взяти участь у голосуванні на виборах до місцевих рад.
“У цьому законі злилося багато норм, які суперечать конституції. У статті 70 Конституції України описані норми і умови, за якими громадянин України позбавляється права голосу або не може голосувати. Це людина, яка не досягла 18 років, не громадянин України або недієздатна особа”, — заявила співзасновник і координатор громадської ініціативи “КримSOS” Таміла Ташева.
Правозахисники також відзначили, що якщо переселенець бажає взяти участь у виборах і знаходить можливість отримати реєстрацію за місцем фактичного проживання, він автоматично втрачає статус переселенця, а разом з цим і належну йому допомогу.
16.07.2015