У країні уже другий рік триває наступ на українську історію, культуру, духовний світ. Центральні телеканали та інші ЗМІ цинічно знущаються над усім, що дороге українцям. Так, ніколи б не подумав, що на телеканалі «Інтер» на 20-му році Незалежності може з’явитися передача «Язик чи мова», де ставилася під сумнів необхідність існування української мови як державної, а головним спікером був працівник Державтоінспекції – противник «телячої мови». Після цієї передачі повністю відмовився від перегляду телеканалу «Інтер». Думаю, що форма бойкоту антиукраїнських ЗМІ – це один із засобів реального впливу на антиукраїнські процеси. Звичайно, паралельно ми маємо сприяти розвитку якісного українського культурного продукту.
Але й івано-франкіське середовище мас-медіа не завжди повноцінно дбає про популяризацію українського продукту. Так, тричі посилалися депутатські звернення провайдеру кабельного телебачення ТРК «Діскавері» з побажаннями позбутися їм в переліку трансльованих телеканалів таких, які пропагують розпусту і насильство (як Рен Тв), а натомість поставити для перегляду єдиний український дитячий телеканал «Малятко».
ТРК «Діскавері» у своїх відповідях шукав мотивацію, щоб телеканал «Малятко» не з’явився в ефірі. В останньому листі від організації було обіцяно, що з 2014 р. все телебачення буде подаватися в цифровому форматі, д і є «Малятко». Але скільки дітей виховається без цього телеканалу.
Ніхто не заставляє нас слухати сумнівний з моральної точки зору російський шансон, чи виставляти в перукарнях, стоматкабінетах і т.д. – низькопробні російські глянцеві журнали. Маю ідею, щоб спільними зусиллями громади і бізнесу в громадських місцях зникнуть такі видання, а замість них людину чекатимуть «Український тиждень», «Галицький кореспондент» і т.д.
Думаю, що українській справі посприяє ініційований обласною комісією з питань освіти і науки конкурс студентських науково-практичних робіт «Порівняльний досвід трансформацій в постсоціалістичних країнах та Україні в 1989 -2010 рр.». Конкурс має на меті стимулювання активної наукової діяльності студентів м. Івано-Франківська, залучення їх до вирішення загальнотеоретичних і практичних проблем розвитку українського суспільства, розробки ними власних шляхів вирішення проблем стратегічного розвитку України, напрацювання напрямків вдосконалення державотворчих процесів в Україні на основі позитивного досвіду проведення реформ у постсоціалістичних країнах (конкурсні роботи приймаються до 6 червня 2011 р, детальнішу інформацію про умови конкурсу можна отримати за адресою: http://law.pu.if.ua). У підсумку скажу, що майбутнє української мови, культури та історії залежить від нашої важкої, повсякденної, не завжди публічної праці, а не голослівних фраз.
Достатньо цікаві ініціативи.